Jedna sekunda odebrała nam dawnego Piotrka... Prosimy o pomoc!

Piotr Chromy
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Trzymiesięczny turnus rehabilitacyjny

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Piotr Chromy, 25 lat
Chocznia, małopolskie
Stan po urazie wielonarządowym w wyniku wypadku - porażenie spastyczne czterokończynowe, padaczka pourazowa
Rozpoczęcie: 4 Marca 2020
Zakończenie: 15 Lutego 2023

Opis zbiórki

Był 16 sierpnia 2019 roku. Ta data już na zawsze zapisze się w historii naszej rodziny jako dzień, który zniszczył nam życie… Wciąż jeszcze pamiętamy Piotrka uśmiechniętego, pełnego energii. Teraz odwiedzamy go codziennie w szpitalu, czuwamy przy nim. Dawnego Piotrka już nie ma – nie patrzy na nas, nie mówi, nie uśmiecha się. Nam – rodzicom – pękają serca, dlatego zrobimy wszystko, by choć w pewnym stopniu wrócić do sprawności!

Piotr Chromy

To był bardzo ciepłe sierpniowe popołudnie… Nasz dzień przerwał telefon ze szpitala. Niecały kilometr od domu, jadąc motorowerem do sklepu, Piotrek zderzył się czołowo z samochodem. Od razu po wypadku został przetransportowany śmigłowcem LPR do Szpitala Uniwersyteckiego w KrakowieJ ego stan był krytyczny, a lekarze mówili nam, by przygotować się na najgorsze. Zalani łzami staliśmy na korytarzu szpitala, nie mogąc uwierzyć w to, co słyszymy. Nie mogąc pogodzić się z tym, że  jedna chwila mogła zabrać nam ukochane dziecko... Przecież jeszcze kilka godzin wcześniej rozmawialiśmy z Piotrkiem, widzieliśmy go zdrowego…

Stwierdzono uraz jamy brzusznej, ostry krwiak podtwardówkowy, obrzęk mózgu, niedowład połowiczny prawostronny, złamanie uda i podudzia prawego, liczne złamania żeber. Baliśmy się każdego telefonu ze szpitala, nie wiedzieliśmy, co nam przyniesie kolejny poranek, ale wierzyliśmy, że Piotrek przetrwa, że nie stanie się najgorsze.

Piotr Chromy

Nikt z naszej rodziny nie stracił nadziei! Po 2 miesiącach przebywania na Oddziale Intensywnej Terapii w Krakowie Piotrek  został przewieziony do ośrodka rehabilitacyjnego. Jednak w tym miejscu jego przygoda z rehabilitacją się nie kończy. To dopiero początek. 

Piotrek wciąż przebywa w śpiączce. Kolejny etap rehabilitacji to ogromne koszta, dlatego prosimy o wsparcie w tej walce z tragedią, jaka go spotkała. Piotrek wykorzysta każdą daną mu szansę, zaszedł już tak daleko, dlatego nie pozwólmy mu zrobić mu ani jednego kroku wstecz. Wciąż wierzymy, że odzyskamy syna, że jeszcze kiedyś będziemy mogli z nim porozmawiać jak dawniej. Przed nami długa i trudna droga, ale nie zejdziemy z niej, bo nasz syn jest dla nas najważniejszy. Prosimy, pomóż nam.

Rodzice

_________

Historię Piotrka możesz śledzić na FB: KLIK

Możesz również pomóc, biorąc udział w licytacjach: KLIK

Przeczytaj artykuły o Piotrku:

Wadowiceonline.pl: https://wadowiceonline.pl/wydarzenia/15651-jest-zbiorka-dla-piotrka-ktory-ulegl-wypadkowi-w-choczni

Mamnewsa.pl: http://www.mamnewsa.pl/na-sygnale/zderzenie-samochodu-z-motocyklista-wezwano-smiglowiec-lotniczego-pogotowia-ratunkowego

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki