"Wujek dobra rada" walczy o sprawność, a Ty możesz mu pomóc!

Piotr Plebańczyk
Zbiórka zakończona

"Wujek dobra rada" walczy o sprawność, a Ty możesz mu pomóc!

Cel zbiórki:

Roczna rehabilitacja, pokrycie kosztów leczenia, sprzęt rehabilitacyjny

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Piotr Plebańczyk, 57 lat
Wrocław, mazowieckie
Stan po zawale mózgu
Rozpoczęcie: 24 Czerwca 2021
Zakończenie: 4 Października 2022

Opis zbiórki

Być może znasz go z telewizji. Może byłeś na jego koncercie. To ten wiecznie uśmiechnięty, energiczny i wesoły pan - mój tata. Nie myślałam, że kiedyś przyjdzie mi tak bardzo za nim tęsknić... Bo choć jest z nami ciałem, to duchem niczym nie przypomina człowieka, którego znam!

Piotr Plebańczyk

Tata z wykształcenia jest muzykiem. Grywał w wielu zespołach, najbardziej aktualnym jego projektem jest zespół Teren Nowy. Na początku lat dwutysięcznych mieszkał przez 5 lat w Nowym Jorku, gdzie nagrał płytę “Pleban NY”. Ma na koncie również liczne występy w telewizji. Współtworzył lokalną telewizję ECHO we Wrocławiu, pracował też przy programie Dzień Dobry TVN, w którym między innymi pojawiał się jako Wujek Dobra Rada. Ze stacją TVN był związany przez 17 lat, w ciągu których miał swój udział przy wielu audycjach.

Piotr Plebańczyk

Tata jest niezwykle barwną postacią. Pozytywny, uśmiechnięty, dusza towarzystwa, ale również wrażliwy na ludzkie cierpienie, zawsze potrafiący znaleźć wyjście z trudnych sytuacji. Teraz jednak sam potrzebuje pomocy.

8 kwietnia bieżącego roku wszystko się zmieniło... Tata trafił do szpitala, gdzie szybko zdiagnozowano u niego rozległy udar mózgu. Usłyszałam tylko, że szybko muszę znaleźć tacie miejsce w ośrodku rehabilitacyjnym, że każdy dzień zwłoki to bezpowrotnie stracona szansa na sprawność!

Piotr Plebańczyk

Robiliśmy, co mogliśmy, by znaleźć ratunek dla taty, ale pandemia wszystko utrudniała... Wreszcie trafiliśmy do ośrodka we Wrocławiu. Dzięki oszczędnościom oraz pomocy przyjaciół opłaciliśmy pierwszy miesiąc opieki, jednak 27 maja pieniądze się skończyły... Nie możemy przerwać rehabilitacji! Bo to jakby skazać tatę na niepełnosprawność! Nie możemy też dalej opłacać ośrodka sami. Tak bardzo proszę - pomóż nam!

Córka Piotra

Obserwuj ważne zbiórki