Plac IntegraŻ

Stwórzmy razem Plac Integracyjny dla Dzieci, Młodzieży i Rodzin z Żywiecczyzny! 

Sandra Deka

              Żywiecczyzna może być niedługo bogatsza w niesamowity ogólnodostępny Plac IntegraŻ. Plac mieszkańcom Żywiecczyzny ma dostarczyć wielu emocji, a co najważniejsze wesprzeć w prawidłowym rozwoju fizycznym, emocjonalnym i zdrowotnym. Skąd takie niezwykłe połączenie? Plac IntegraŻ przewiduje wiele stref dla poszczególnych grup społecznych, które połączone razem mają integrować i wspomagać.

              Plac IntegraŻ integrować będzie strefami:

1. Strefa dla najmłodszych od 0 do 3 lat - przewidziane w projekcie są np.: wieża do zabaw, bujak, warsztat piaskowy, sita do piasku oraz huśtawka z siedziskiem.

2. Strefa dla dzieci + 3 lata posiadać będzie huśtawkę dla osób na wózkach inwalidzkich - przewidziane w projekcie są również: huśtawka z siedziskiem, huśtawka ptasie gniazdo, ścianka funkcyjna zygzak, aktivpark.

3. Strefa fitness stworzona, aby dbać o swoje zdrowie - przewidziane w projekcie są np. orbitrek, biegacz, twister. W strefie tej znajdować się również będą szachy zewnętrzne, które mają za zadanie integrować dużych i małych przy wspólnej grze.

Sandra Deka

Sercem całego placu, bardzo ważnym dla naszej społeczności jest TĘŻNIA SOLNAKOWA, która będzie PIERWSZĄ tężnią na Żywiecczyźnie.

Sandra Deka

Na placu Żywieckie Mamy znajdą ławki i żagiel dla mam karmiących, który podwyższy jakość spacerów z najmłodszymi dziećmi i wesprze komfort Ich karmienia.

Sandra Deka

Do Integrażu będzie można podjechać również samochodem, ponieważ organizatorzy przewidzieli w budżecie parking. Ścieżka sensoryczna, tunel wierzbowy, idealny dobór dendrologiczny, łąka kwietna oraz oświetlenie to kolejne atuty, które przemawiają za sukcesem całego projektu Plac IntegraŻ.

Sandra Deka

              Wiele z rzeczy zaplanowanych w Placu IntegraŻ nie ma w naszym rejonie, dlatego tym bardziej ten plac jest potrzebny naszym Dzieciom, Młodzieży, Rodzinom i Seniorom z Żywiecczyzny.

Jeśli chcesz, aby Plac powstał dla naszej lokalnej społeczności WESPRZYJ INICJATYWĘ poprzez dołączenie się do założonej skarbonki.

Pamiętaj, aby rozliczyć swój przelew w PIT dodając słowo "darowizna" ;) <3 

Organizatorem i pomysłodawcom projektu jest Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej, które chce stworzyć kreatywne miejsce do wypoczynku oraz rozwoju sensorycznego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żywcu prowadzonego przez Starotwo Powiatowe Żywiec.

0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 617 141 ZŁ