Fundacja Urszuli Smok PODARUJ ŻYCIE

Fundacja Urszuli Smok PODARUJ ŻYCIE

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Kraków, małopolskie

Naszym celem jest niesienie pomocy osobom chorym na białaczkę i inne choroby krwi oraz osobom po przeszczepie szpiku (m.in. bezpłatnie udostępniamy konto, dofinansujemy koszty leczenia osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej).

 

Zajmujemy się także rozpowszechnianiem idei dawstwa oraz prowadzeniem Rejestru Dawców Szpiku Kostnego.

 

Prowadzimy aktywną i wielowymiarową działalność w zakresie walki z białaczką – groźną chorobą układu krwiotwórczego.

 

Organizujemy wiele akcji mających na celu poprawienie bardzo ciężkiej sytuacji osób chorujących, m.in.:

  • Krakowskie Konferencje – dotyczące objęcia szczególną opieką pacjenta z chorobą nowotworową; kierowane do środowiska medycznego, w szczególności do lekarzy rodzinnych. Współorganizatorem jest Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ.
  • Marsze Nadziei i Życia – imprezy przybliżającej sytuację chorych, którzy swoje marzenia opisują w listach. W akcji wspierają Fundację znani aktorzy – Piotr Cyrwus i Tomasz Schimscheiner oraz Artyści Piwnicy pod Baranami.
  • Kolędowanie z Artystami Piwnicy pod Baranami – cykliczne koncerty w trakcie których artyści charytatywnie występują od 2003 r.
  • Wakacyjne wytchnienie – spotkania dla chorych dzieci i ich rodzeństwa oraz dzieci osób chorujących. Ideą tych spotkań jest, aby dzieci tak tragicznie doświadczone przez los, przez chwilę poczuły się beztrosko i szczęśliwie, aby zapomniały o swoich problemach.
  • Koncerty charytatywne
  • Konferencje, szkolenia

Pomogli

Ładuję...