Poduszka dla Maluszka 2015

Na prezenty mikołajkowe dla dzieci ze Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu i kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz spełnienie marzeń najmłodszych pacjentów.

Poduszka dla Maluszka to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jej koordynatorami od początku są Rafał Andreas i Aleksandra Łacek. Zbiórka prowadzona jest głównie w szkołach z terenu województwa małopolskiego i śląskiego, gdzie dary są zbierane w formie środków finansowych i nowych poduszek. Od 2014 akcja została rozszerzona o zbiórkę internetową oraz zbiórkę w wybranych sklepach JYSK, w których wystawiono 20 dodatkowych puszek. Co roku akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zaangażowaniem społeczności, która tworzy różne inicjatywy m.in. ręczne szycie poduszek lub ich malowanie czy tworzenie kolorowanek dla dzieci w szpitalu. 

Po co to wszystko?
Najważniejszym celem jest uszczęśliwienie dzieci, pacjentów kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Poduszkami dzielimy się podczas wizyt mikołajkowych, wielkanocnych i w dniu dziecka, a środki finansowe wydajemy na organizację obozów rehabilitacyjnych dla dzieci po transplantacji. 

 

 

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

K.

każde wsparcie jest ważne!
5 zł

Anonimowy Pomagacz

:)
5 zł

Anonimowy Pomagacz

Kilka groszy dla Maluszka :)
5 zł

paulina

dużo zdrówka dla wszystkich dzieci
5 zł

Nel

Warto pomagać :)

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
38%
194 zł Wsparło 14 osób CEL: 500 ZŁ