Stowarzyszenie Podwale Siedem

Stowarzyszenie Podwale Siedem

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Kiełczów, dolnośląskie

Aktualnie prowadzone zadania:

Wspieranie osób zagrożonych zakażeniem SARS-CoV-2, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników medycznych, a także osób wykluczonych z uwagi na sytuację epidemiczną związana z Covid.

Wsparcie merytoryczne i organizacyjne oddziału zakaźnego w szpitalu w Wałbrzychu i izolatorium Covid we Wrocławiu  

Współprowadzenie Punktu Konsultacyjno-Diagostycznego działającego przy Wrocławskiem Centrum Zdrowia SPZOZ.
Współprowadzenie Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego przy Oddziale Chorób Zakaźnych w Wałbrzychu.
Finansowanie porad/konsultacji dietetyka oraz fizjoterapeuty dla osób żyjących z HIV w ramach grantu „Pozytywnie Otwarci”.
Współfinansowanie porad/konsultacji specjalisty leczenia uzależnienia od tytoniu w ramach grantu „Pozytywnie Otwarci”.
Realizacja projektu pt. „Innowacyjna motywacja przy użyciu platformy e-learning'owej do stosowania prezerwatywy w grupie osób seropozytywnych podejmujących zachowania ryzykowne” w ramach grantu „Pozytywnie Otwarci".
Realizacja projektu finansowanego przez Krajowe Centrum ds. AIDS pt. „Opieka psychologiczna i psychiatryczna dla osób żyjących z HIV/AIDS i ich bliskich”.
Prowadzenie szkoleń z zakresu problematyki HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą krwiopochodną i płciową dla firmy Skanska S.A.
Prowadzenie szkoleń z zakresu problematyki HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą krwiopochodną i płciową dla firmy Sinohydro Corporation Limited.
Finansowanie utworzenia bazy oraz działania projektu oceny skuteczności i bezpieczeństwa leczenia HIV na Dolnym Śląsku KOHORTA „Silesia”.
Współfinansowanie badań w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową (m.in. rzeżączka, chlamydioza, mykoplazma, ureaplazma, HPV, testy potwierdzenia w kierunku kiły).
Zakup prezerwatyw męskich, damskich, chusteczek do seksu oralnego oraz lubrykantów w celu bezpłatnego rozdawnictwa w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym Wrocławskiego Centrum Zdrowia oraz Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznego przy Oddziale Chorób Zakaźnych w Wałbrzychu.
Współorganizacja Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji „Od rozpoznania do leczenia w uzależnieniach”.
Współorganizacja z Krajowym Centrum ds. AIDS szkolenia dla osób ubiegających się o certyfikat doradcy ds. HIV upoważniający do prowadzenia poradnictwa okołotestowego.