Fundacja Pokonać Endometriozę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, małopolskie

Fundacja „Pokonać Endometriozę” została założona pod koniec 2018 rok przez Lucynę Jaworską-Wojtas.

Naszym celem jest pomoc chorym na endometriozę oraz ich rodzinom.

Udzielamy pomocy w znalezieniu odpowiedniego lekarza - prowadzimy listę specjalistów oraz klinik, zarówno prywatnych jak i publicznych, gdzie chore mogą liczyć na specjalistyczną opiekę.

W razie potrzeby pomagamy doraźnie – spotykamy się, rozmawiamy, zapewniamy wsparcie psychologiczne.

Działamy w Parlamentarnym Zespole ds. Endometriozy, reprezentując interesy pacjentek i dążąc do poprawy diagnostyki i leczenia endometriozy w Polsce, czego ukoronowaniem będzie stworzenie narodowego programu leczenia, obejmującego między innymi diagnostykę i leczenie apostaci choroby.

Fundacja jest jedną z organizacji zrzeszonych w ramach Okresowej Koalicji, która walczy z ubóstwem menstruacyjnym i niską świadomością dotyczącą zdrowia menstruacyjnego w Polsce.

Współdziałamy z władzami samorządowymi i rządowymi w inicjatywach mających na celu promocję profilaktyki zdrowotnej. Mogliście spotkać nas na prozdrowotnych wydarzeniach w Gdyni czy Poznaniu.

Występujemy i organizujemy spotkania ze specjalistami od endometriozy na żywo oraz online. Szerzymy świadomość w mediach – występujemy w programach telewizyjnych i rad­­­­iowych, gazetach, podcastach. Promujemy i pa­­­tronujemy książkom poświęconym tematyce endometriozy.

Wpłaty

Ładuję...