Fundacja Pokonaj Chłoniaka

1 Stały Pomagacz
Irena Kordys
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Kraków, małopolskie

Pomóż pokonać chłoniaka!

“Strach. To pierwsze co czujesz rozpoczynając walkę o swoje życie i zdrowie. Tym bardziej jeśli nie wiesz co Cię czeka. Chemioterapia, radioterapia, porzucenie swojego dawnego życia na rzecz choroby. To wszystko przytłacza.” (Wojtek, 22)

Dziś zapraszamy Cię do wspierania Pacjentów chorujących na chłoniaki, czyli nowotwory krwi. Rocznie zapada na nie ponad 10 000 osób, a wiele z nich zmaga się z chorobą latami i potrzebuje naszego wsparcia, wiedzy, zrozumienia. To razem ogromna rzesza ludzi. Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie pomóc im przejść przez chorobę. 

Żeby minął strach, potrzebne są wiedza i wsparcie. Wtedy jest przestrzeń na podjęcie walki z chorobą. Razem możemy tę przestrzeń stworzyć i realnie pomóc.

“Miałam 29 lat, męża, 9-miesięczne dziecko i pełno planów na przyszłość. Podejrzewając, że są to zwykłe tłuszczaki, zrobiłam USG, które wykazało powiększone węzły chłonne. Rozpoczęła się diagnostyka. Szukano różnych chorób, ale biopsja przyniosła konkretne wiadomości. Chłoniak grudkowy. (...) Przyszedł ból, niepewność, strach.” (Ania, 29 lat)

Wiedza.

Dla Pacjentów, których wspieramy w walce z chorobą, jest łatwiejsza, gdy wiedzą, czego się spodziewać. Od tego zaczęliśmy. Przygotowaliśmy obszerny serwis informacyjny na bazie wiedzy jednych spośród najlepszych specjalistów w kraju o międzynarodowych doświadczeniu, którzy stworzyli naszą Fundację. Opowiedzieliśmy o wszystkich krokach w walce z chłoniakiem, a dziś strona www.chloniak.org odwiedzana jest miesięcznie przez prawie 10 000 użytkowników. Tak, chcemy, by docierała do wszystkich, którzy potrzebują tej wiedzy - pacjentów, ich rodzin i przyjaciół oraz personelu medycznego. 


Wsparcie.

Tworzymy ogólnopolską społeczność NiePochłoniętych - osób, które zmagają się z chłoniakiem i wzajemnie się wspierają. To grupa cudownych ludzi, którzy codziennie, odważnie pokonując bezradność, podejmują trudną walkę i... mają siebie nawzajem. Zadbaliśmy, aby grupa mogła liczyć na aktywność specjalistów hematoonkologów, psychologa, dietetyków, moderatorów, by była źródłem również rzetelnej wiedzy. Koronawirus chciałby nam pokrzyżować plany, ale nic z tego. Działamy on-line. Dołącza do nas około 40 osób tygodniowo i razem z Tobą możemy sprawić, aby grupa NiePochłonięci - Pokonaj Chłoniaka działała jeszcze prężniej, służąc każdemu, kto potrzebuje wsparcia. 

Daj wsparcie pacjentom z nowotworami krwi!

Ale to nie wszystko. Idziemy krok dalej. Ponieważ naszym celem jest być blisko wszystkich, którzy potrzebują sił i wiedzy, by wygrać z chłoniakiem, dlatego rozpoczynamy budowanie małych, lokalnych grup. Chcemy być obecni przy każdym ośrodku hematoonkologicznym w Polsce. Już teraz, dzięki możliwościom internetu, zaczynamy działać. 


“Ciepli, mili ludzie, którzy służą chęcią pomocy... dają nadzieję i wsparcie... a tego w obliczu choroby najbardziej potrzeba, żeby zmusić do działania, żeby można było spojrzeć w przyszłość ... dziękujemy!” (Anna, 29 l)


Czy wiesz, że to również dzięki Twojemu wsparciu jest możliwe? Dzięki Twojej wpłacie możemy profesjonalnie działać i wspierać Pacjentów walczących z chłoniakami, którzy wraz z pojawieniem się Fundacji zyskali miejsce, w którym mogą liczyć na innych i siebie nawzajem.


Od czego się zaczęło?

Fundatorami Fundacji są prof. dr hab. n.med. Wojciech Jurczak oraz dr hab.n.med Monika Długosz-Danecka, którzy całe swoje życie poświęcili Pacjentom z chłoniakami i są współautorami badań wprowadzających innowacyjne leczenie. Dziś  wspierani przez grono współpracujących z Fundacją specjalistów, mają możliwość prowadzenia tej bardzo wartościowej i mamy nadzieję coraz szerszej działalności dla Pacjentów z chłoniakami. Rozumiemy trudności związane z leczeniem! I dlatego powołaliśmy Fundację, dlatego powstała Społeczność NiePochłonięci. 


“W kwietniu rozpoczęło się leczenie. Pierwsza chemia i reakcja alergiczna na Rytuksymab. Zapamiętałam wtedy słowa lekarza widzącego moją panikę - „Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale dasz radę!” i te słowa towarzyszyły mi już do końca.(...)” (Anna, 29 l)


Dasz radę! Dzięki Tobie będziemy mogli dotrzeć z tym przesłaniem do Pacjentów, razem dawać nadzieję i realnie wspierać chorujących na chłoniaki i ich Rodziny. W tym wszystkim jest jednak coś więcej.

Leczenie chłoniaków jest w Polsce refundowane, ale koszty dodatkowe związane z leczeniem nie są małe, dlatego chcemy, aby działalność Fundacji była dla Pacjentów w pełni bezpłatna. Równa dla każdego. Nasze działania to wielkie serce i zaangażowanie Fundatorów, specjalistów i wolontariuszy. Aby rozwijać się dalej, potrzebujemy także zasobów finansowych na utrzymanie strony, prowadzenie grupy, organizację Społeczności i spotkań dla Pacjentów. Dlatego prosimy właśnie Ciebie o pomoc w pokryciu niezbędnych kosztów związanych ze wspieraniem naszych Pacjentów. 

Komu pomagasz?

Pacjenci, którzy gromadzą się wokół Fundacji, codziennie stawiają czoła wyzwaniu, jakim jest chłoniak. Ich historie są pełne inspiracji, ale także strachu i obaw. Swoją historią podzieliła się z Tobą m.in. Pani Kasia, która tocząc walkę z chłoniakiem, musiała jednocześnie wygrać z koronawirusem. Jej pełną emocji historię przeczytasz tutaj.

“Dziękuję wszystkim, którzy ze mną byli w tym ciężkim czasie, a wszystkim, którzy walczą, życzę siły. Kiedy życie rzuca nam kłody pod nogi - zamiast się o nie przewracać - trzeba się nauczyć przeskakiwać nad nimi i iść do przodu!” (Wdzięczny Pacjent)

Co możesz zrobić Ty, aby im pomóc?

Zapraszamy Cię do grona Przyjaciół, którzy pomagają pacjentom odważnie pokonywać przeciwności w walce z chłoniakiem. Przekaż dowolną kwotę na prowadzenie regularnych grup wsparcia NiePochłoniętych i daj naszym pacjentom siłę do walki z chorobą!

W imieniu Społeczności NiePochłoniętych i Fundatorów serdecznie Wam dziękuję!

Alicja Prochoń

Dyrektor Fundacji Pokonaj Chłoniaka

1 Stały Pomagacz
Irena Kordys
50 zł miesięcznie