Rehabilitacja dla Poli – wspomóżmy jej wczesny rozwój!

Pola Chorążyk

Rehabilitacja dla Poli – wspomóżmy jej wczesny rozwój!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0178962
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Pola Chorążyk, 2 latka
Lubin, dolnośląskie
Wcześniactwo, zamartwica urodzeniowa, torbiele mózgu
Rozpoczęcie: 7 Lutego 2022
Zakończenie: 15 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Czasem myślimy, że jesteśmy przygotowani nawet na najgorsze. Gdy jednak najgorsze wydarza się na naszych oczach, gdy ukochane dziecko musi od pierwszych chwil walczyć o życie, dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę, że na takie okoliczności nie da się w żaden sposób przygotować. 

Pola przyszła na świat miesiąc przed zaplanowanym terminem, jako wcześniak. W wyniku powikłań okołoporodowych już na szpitalnej sali wymagała resuscytacji, a następnie przeniesienia na oddział neonatologiczny do inkubatora. W krytycznym momencie córeczka była podłączona pod respirator. Ze względu na spore niedotlenienie w lewej półkuli mózgu utworzyły się liczne torbiele, które zaczęły się rozprzestrzeniać. 

Pola Chorążyk

Nasz pobyt w szpitalu trwał ponad miesiąc. Już od pierwszych dni życia Pola jest rehabilitowana metodą Vojty, a po czasie doszły jeszcze zajęcia metodą Bobath. Ostatnie badanie rezonansem magnetycznym wykazało w lewej półkuli mózgu rozległą strefę malacji tkanki mózgowej – stan po przebytym udarze niedokrwiennym. Zmiany są bardzo rozległe, obejmują korę i istotę białą wyspy, płata czołowego, skroniowego i ciemieniowego.

Pola Chorążyk

Każdy nasz dzień wiąże się z ogromnym strachem o to, co przyniesie jutro. Nie wiemy na ten moment, czy Pola będzie się rozwijała prawidłowo. Możliwe, że w przyszłości dojdą kolejne komplikacje - zaburzenia mowy oraz padaczka. Konieczna jest dalsza, rozszerzona rehabilitacja przy wsparciu profesjonalnych rehabilitantów oraz turnusy rehabilitacyjne. Wymaga to prywatnych wizyt, a co za tym idzie dodatkowych środków finansowych.

Niestety, ich koszt przewyższa nasze możliwości, a zebrane środki z 1% oraz darowizny przeznaczamy na wszystkie bieżące terapie oraz wizyty lekarskie. Państwa pomoc jest dla nas ogromnym wsparciem, o które bardzo prosimy i za które jednocześnie z całego serca dziękujemy! 

Rodzice

Pola Chorążyk

Więcej o historii Poli: 

→ Wiadomości Zielona Góra: https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,28134183,malenka-pola-walczyla-o-kazdy-oddech-dzis-potrzebuje-pieniedzy.html?fbclid=IwAR25rJMjgFW_WVr9lBcR31gljW9Up2-4YzXuqRtyKwZBro85qk460q12yus 

→ Tygodnik Krąg: https://tygodnikkrag.pl/wyroznione/2022/02/66143/?fbclid=IwAR1VU-U148SB8luOypDgCaPdtxSMUvs_6GJouBjkv9no-j3g1TC4cHYtDBM 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0178962
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki