Brak czucia w rękach nie może być przeszkodą! Wspieramy Polinę!

Polina Yakovets

Brak czucia w rękach nie może być przeszkodą! Wspieramy Polinę!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0173765
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, zakup sprzętu dla osób niepełnosprawnych

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Polina Yakovets, 15 lat
Warszawa, mazowieckie
Mózgowe porażenie dziecięce
Rozpoczęcie: 24 Stycznia 2024
Zakończenie: 24 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

Moja córka i ja jesteśmy wdzięczne, że okazaliście nam tyle serca i dobroci. Dziękujemy!

Musiałam jednak ponownie założyć zbiórkę. W przypadku Poliny potrzebna jest nie tylko rehabilitacja, ale także inna specjalistyczna pomoc...

Nasza historia:

Polina przyszła na świat w 2008 roku. Chwile szczęścia szybko zastąpił jednak strach, gdy okazało się, że u córeczki stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. 

To właśnie wtedy musiałyśmy rozpocząć drogę, która wymagała wiele poświęcenia i wytrwałości. Drogę, która tak naprawdę nie ma końca, na której wciąż pojawiają się rozwidlenia, przeszkody i coraz większe wyzwania, a my możemy jedynie stawiać pojedyncze kroki do przodu, wierząc, że jest szansa na lepsze jutro… 

Polina Yakovets

Już od wielu lat codzienność Poliny wiąże się z nieustanną rehabilitacją i opieką wielu specjalistów. Córka przeszła też do tej pory kilka operacji, których celem było wzmocnienie jej sprawności.

Rehabilitacja jest jedną z najważniejszych aktywności. Cały czas trzeba wzmacniać mięśnie Poliny. Niestety córka nie ma czucia w rękach, a samodzielne posługiwanie się sztućcami podczas posiłku nadal jest tylko marzeniem… 

Polina jest już uczennicą pierwszej klasy w liceum ogólnokształcącym. Marzy, aby w przyszłości zostać psychologiem. Moja córka nie poddaje i ma w sobie wiele siły i wytrwałości. Wierzy, że każdą przeszkodę można pokonać!

Polina Yakovets

Córka podczas nauki posługuje się tabletem, ale pisze na nim nosem. Nie jest to do końca dobre rozwiązanie, ponieważ może to osłabić jej wzrok. Chciałabym zakupić więc specjalny sprzęt komputerowy dla osób niepełnosprawnych, który pomoże jej podczas odrabiania lekcji. 

Jestem dumna, że mogę być matką tak ambitnej i mądrej dziewczyny. Boli mnie tylko, że sama nie jestem w stanie zaspokoić wszystkich jej potrzeb. Twoje wsparcie, może przynieść dla mojej córki lepszą przyszłość, a to jest dla mnie najważniejsze!

Mama Poliny

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0173765
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki