Zespół Półpiętro dla PTWM

Zespół Półpiętro
organizator skarbonki

Po raz pierwszy stanęliśmy na scenie w 1999 roku. A było to tak:

Zespół Półpiętro

W Wielogłowach (pow. nowosądecki) grupa rodzin skrzyknęła się, by założyć zespół (wówczas występujący pod nazwą Megro 2) i koncertować. Cel był bardzo słuszny. Dwunastoletnia wówczas Iga Hedwig potrzebowała pilnie pieniędzy. Mukowiscydoza, ciężka choroba genetyczna, zniszczyła jej płuca. Konieczny był przeszczep.

Hojność przychodzących na nasze koncerty ludzi (a także innych darczyńców) sprawiła, że pieniądze udało się zebrać. Operacja dała Idze kolejne cztery lata życia - pełnego przyjaźni, pasji i nadziei. Życia, które było dla nas inspiracją. Przekonaliśmy się, że mogą stać się cuda, gdy razem robi się rzeczy dla innych.

Dlatego tuż po śmierci Igi postanowiliśmy - we współpracy z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą - wspierać naszą muzyką chorych.

Chorzy na mukowiscydozę mają niezwykłą świadomość upływającego czasu, doceniają każdy kolejny dzień życia. Zależy nam, aby świat dowiedział się o ich zadziwiającej sile. Jesteśmy przekonani, że chęć wsparcia tych ludzi będzie naturalnym odruchem serca.

Zespół Półpiętro

Po latach przerwy ruszyliśmy z nowymi pomysłami już jako zespół Półpiętro. Naszym nadrzędnym celem w 2020 roku jest wspieranie chorych na mukowiscydozę przez zwiększanie świadomości o przebiegu tej choroby oraz przez wsparcie finansowe, pochodzące od ludzi dobrej woli, wynikające z naszych muzycznych działań.

Zespół Półpiętro

W czasie epidemii, gdy charytatywne zbiórki w świecie prawdziwym są trudne do zrealizowania, postanowiliśmy przenieść się do Internetu. Jako zespół Półpiętro zakładamy skarbonkę na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, które od lat skutecznie walczy o poprawę losu chorych.

Więcej o naszej misji i muzyce dowiecie się na naszym kanale na YouTubie, profilu na Facebooku oraz na Instagramie

Więcej o mukowiscydozie i walecznych ludziach cierpiących na tę chorobę możecie przeczytać na stronie Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą - www.ptwm.org.pl.

Dziękujemy za każdą pomoc!

Dawid Pieróg, koordynator główny

Tomek Gargas, koordynator muzyczny

zespol.polpietro@gmail.com

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Marcin

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio do
2%
190 zł Wsparły 4 osoby CEL: 8 000 ZŁ