Pomoc dla kenijskich dzieci

Fundacja Podzielmy się z Afryką

Pomoc dla kenijskich dzieci

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0211433
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zbieramy na leczenie i edukację dla dzieci z kenijskich wiosek

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja "Podzielmy się z Afryką"
Fundacja Podzielmy się z Afryką
Rozpoczęcie: 29 Czerwca 2022

Opis zbiórki

Chcemy Was prosić o pomoc dla dwójki cudownych dzieci z Kenii, które potrzebują naszego wsparcia. Dla 5-letniej dziewczynki o imieniu Ashura i 3-letniego chłopca o imieniu Sule. Ich dzieciństwo to ciągła walka z przeciwnościami i niestety nie da się ich pokonać bez zebrania odpowiednich środków pieniężnych. Dlatego też opowiadamy Wam ich historie, pokazujemy zdjęcia i prosimy o pomoc. 

Fundacja Podzielmy się z Afryką

Ashura została obarczona licznymi problemami zdrowotnymi, które ciągną się za nią niemal od urodzenia. Rozwijała się wolniej niż rówieśnicy, zarówno intelektualnie, jak i fizycznie. Co zadecydowało? Być może błędy medyczne, być może niewiedza matki, która wychowuje córkę samotnie. Tego dzisiaj już nikt nie ustali. Zamiast oglądać się za siebie, musimy spojrzeć w przód. 

Dziewczynka uczęszcza do szkoły specjalnej, ale niestety mamy nie stać na jej opłacenie. Dodatkowo coraz to nowe komplikacje zdrowotne wymagają licznych badań, wizyt u lekarzy i specjalistycznego leczenia, za które również trzeba zapłacić. Ashura jak na dziecko 5-letnie bardzo mało mówi, ma problem z koncentracją i skupieniem się na prostych rzeczach. Nie potrafi samodzielnie korzystać z toalety i nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, co jest dodatkowym utrudnieniem...

Fundacja Podzielmy się z Afryką

Sule to z kolei 3-letni chłopiec, którego mama ciężko zachorowała i obecnie cała uwaga rodziny skupiona jest na pogarszającym się stanie zdrowia kobiety. Ojciec stara się pracować przy rąbaniu drewna i przy robotach budowlanych, jednak nie jest to stałe zajęcie, przez co pensja pojawia się bardzo nieregularnie i w kwotach, które nie pozwalają na normalną egzystencję. Potrzebne są środki na kupno jedzenia i opłacenie pokoi. 

Fundacja Podzielmy się z Afryką

Biednych kenijskich dzieci znamy o wiele więcej. Chcielibyśmy im pomagać, zabierać przynajmniej raz w tygodniu na obfitszy, pełnowartościowy posiłek i dawać okazję do spędzenia miło czasu oraz dostęp do edukacji. Wszystko to jednak wydatki, których nie jesteśmy w st`anie ponieść samodzielnie. Dlatego liczymy z całego serca na Twoje wsparcie...

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0211433
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki