Liczba ofiar wypadków kolarskich wciąż rośnie! Nie zostawiaj nas samych!

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
382 zł
Wsparło 9 osób
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Leczenie i rehabilitacja, pomoc prawna i psychologiczna, działania prewencyjne

Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich

Chodzież, wielkopolskie

Pomoc społeczna

Ania Karbowniczak, dziennikarka lokalnych mediów z Wielkopolski była zapaloną miłośniczką kolarstwa. Na początku września 2020 roku zginęła pod kołami nieznanego sprawcy. Zginęła podczas treningu... Sprawca uciekł. To ogromna strata dla bliskich z rodziny, współpracowników, przyjaciół, innych kolarzy. Nie chcemy, aby ta tragiczna śmierć poszła w zapomniane!

W 2019 roku odnotowano 1741 wypadków rowerowych, 1600 osób zostało rannych. Zginęło, aż 131 osób. Do 31 lipca 2020 roku liczba zginęło 127 osób… a to dopiero połowa roku. Liczba wypadków i rannych ciągle rośnie. To dane mrożące krew w żyłach. To samo dotyczy motocyklistów. Do wypadków dochodzi głównie z winy kierujących samochodami osobowymi, a głównymi przyczynami są nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu. Tak proste zasady zachowania bezpieczeństwa, tak często łamane. 


Kierowco! Miej świadomość, że kierując pojazdem, bierzesz odpowiedzialność za swoje życie… ale także życie i zdrowie innych.  Brawura i lekkomyślność prowadzą często do ogromnych tragedii. Przestrzeganie przepisów prawa, życzliwość w stosunku do innych, brak agresji mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Problem wypadków z udziałem rowerzystów nie maleje. On ciągle rośnie!  Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich pragnie pomoc osobom, które ucierpiały w wypadkach kolarskich. Wesprze także najbliższe osoby, które ucierpiały lub poniosły szkodę. Pomoc, jaką będą mogły otrzymać to między innymi pomoc w leczeniu i rehabilitacji, pomoc prawna oraz psychologiczna. Ważnym aspektem będzie także wspieranie i propagowanie idei na rzecz bezpieczeństwa na drodze. 


Ta inicjatywa jest dla Ani… to będzie jej część, ślad po niej. Będzie zawsze z nami i zostawi miejsce w peletonie. Ania może pomóc innym kolarzom, by wrócili do sportu jak najszybciej. 


Tobiasz Jankowski NAVITEL POLAND,

Pomogli

Ładuję...

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
382 zł
Wsparło 9 osób
Wesprzyj Wesprzyj