Fundacja Pomorski Dom Nadziei

Fundacja Pomorski Dom Nadziei

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Gdańsk, pomorskie

Wspieramy osoby zakażone HIV i chore na AIDS oraz walczące z chorobą narkomanii.

 

Kreujemy postawy obywatelskie mające na celu akceptację społeczną i pomoc środowisku osób dotkniętych cierpieniem, chorobą i uzależnieniem. Popularyzujemy ideę tolerancji.

 

Organizujemy szkolenia w zakresie edukacji i profilaktyki HIV/AIDS oraz narkomanii dla różnych grup społecznych i zawodowych. Funkcję edukacyjną o HIV/AIDS pełni również nasza strona internetowa.

 

Prowadzimy także turnusy terapeutyczno-rehabilitacyjne dla osób seropozytywnych.

 

Organizujemy wsparcie psychiczne i prawne osobom walczącym z nałogiem narkomanii, zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz prostytuującym się.

 

Współpracujemy z wszelkimi placówkami oświatowymi oraz społecznymi w zakresie edukacji i profilaktyki w zapobieganiu AIDS i patologiom społecznym.

 

Pomagamy w wychodzeniu z nałogu narkomanii, zdobywaniu środków do życia (praca, renta), stabilizacji życia emocjonalnego, ewentualnej kontynuacji nauki i w wychodzeniu z bezdomności.

 

Prowadzimy Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny wykonujący anonimowo i bezpłatnie testy na HIV oraz dyżury psychologa w Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej w Gdańsku

 

W ramach naszych licznych działań i projektów​ organizujemy również co roku, 1 grudnia, w Gdańsku i Sopocie obchody Światowego Dnia AIDS.

 

Pomogli

Ładuję...