Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci
8 Stałych Pomagaczy
Joanna Chamier-Ciemińska
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Gdańsk, pomorskie

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci, z terenu województwa pomorskiego. Pod naszą opieką znajdują się mali pacjenci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi.
 
Celem naszej opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka, jak i jego rodziny.
 
Opiekujemy się wspaniałymi dziećmi. Każde z nich jest zupełnie inne, cudowne, pełne życia i nadziei. Wszystkie, niestety, są również chore.

Wspieramy i świadczymy opiekę paliatywną nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi ze schorzeniami ograniczającymi życie. Rozwijamy i wprowadzamy model domowej opieki paliatywnej nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymiWspieramy i świadczymy działalność rehabilitacyjną i profilaktyczną.

Wspieramy w żałobie rodziny dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, którzy zmarli z powodu innych przyczyn niż schorzenia ograniczające życie.

Prowadzimy działalność edukacyjną w zakresie zgodnym ze wszystkimi celami Fundacji. 
 
Najważniejszym naszym działaniem jest zapewnienie jak najlepszej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Jednak nie zapominamy również o wsparciu psychologicznym i duchowym.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie ma troskliwa opieka nad rodzeństwem i rodzicami umierającego dziecka.

Staramy się sprawić, aby rodziny w tak trudnym dla nich momencie nie czuły się samotne, pozostawione same sobie.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, jednak nasze możliwości są ograniczone. Tylko dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli działalność naszego Hospicjum utrzymać na odpowiednim poziomie.
 
 

8 Stałych Pomagaczy
Joanna Chamier-Ciemińska
50 zł miesięcznie