Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci
11 Stałych Pomagaczy
Karolina Gacek
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Gdańsk, pomorskie

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci, z terenu województwa pomorskiego. Pod naszą opieką znajdują się mali pacjenci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi.
 
Celem naszej opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka, jak i jego rodziny.
 
Opiekujemy się wspaniałymi dziećmi. Każde z nich jest zupełnie inne, cudowne, pełne życia i nadziei. Wszystkie, niestety, są również chore.

Wspieramy i świadczymy opiekę paliatywną nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi ze schorzeniami ograniczającymi życie. Rozwijamy i wprowadzamy model domowej opieki paliatywnej nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymiWspieramy i świadczymy działalność rehabilitacyjną i profilaktyczną.

Wspieramy w żałobie rodziny dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, którzy zmarli z powodu innych przyczyn niż schorzenia ograniczające życie.

Prowadzimy działalność edukacyjną w zakresie zgodnym ze wszystkimi celami Fundacji. 
 
Najważniejszym naszym działaniem jest zapewnienie jak najlepszej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Jednak nie zapominamy również o wsparciu psychologicznym i duchowym.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie ma troskliwa opieka nad rodzeństwem i rodzicami umierającego dziecka.

Staramy się sprawić, aby rodziny w tak trudnym dla nich momencie nie czuły się samotne, pozostawione same sobie.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, jednak nasze możliwości są ograniczone. Tylko dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli działalność naszego Hospicjum utrzymać na odpowiednim poziomie.
 
 

11 Stałych Pomagaczy
Karolina Gacek
50 zł miesięcznie