Pomorze Biega i Pomaga Łukaszowi!

Łukasz Przegenda
Zbiórka zakończona
Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Łukasz Przegenda
Gdańsk, pomorskie
Rozpoczęcie: 5 Czerwca 2014
Zakończenie: 21 Lipca 2014

Rezultat zbiórki

Łukasz ma już wózek elektryczny i ramię mocujące. Jest to dla niego duże ułatwienie. Wózek elektryczny pomógł mu choć trochę stać się samodzielnym. Sam przemieszcza się po domu i na spacerach.

Ramię było jego marzeniem. Dzięki niemu może realizować swoją pasję fotografowanie. Jak tylko pogoda dopisuje, zaraz szuka możliwości i pomysłów, gdzie tu się wybrać i jakie zdjęcia zrobić. Mieszkamy blisko parku, lasu i morza więc jest gdzie się wybrać. Bardzo lubi fotografować krajobraz i zwierzęta, ptaki.
Dzięki Państwa ogromnemu wsparciu jest to możliwe.

Łukasz Przegenda

Jeszcze raz chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim za pomoc i wsparcie. Gdyby nie Wy, nie mógłby rozwijać swojej pasji. To Wasza pomoc sprawiła że jest bardziej radosny, szczęśliwy.
Dziękujemy - mama i Łukasz

Opis zbiórki

Na imię mi  Łukasz, mam 23 lata. Urodziłem się z dziecięcym porażeniem mózgowym czterokończynowym spastycznym. Wygląda to tak, że mam  duże napięcie mięśniowe i nie jestem w stanie sam nic zrobić. Nie dam rady się umyć, ubrać, zjeść, poruszyć się gdziekolwiek bez pomocy drugiej osoby. Na szczęście mam obok siebie mamę, która we wszystkim mi pomaga.

Dużą pomocą  byłby dla mnie wózek elektryczny, taki dopasowany do mego wzrostu i wagi.  Mam wprawdzie elektryka, ale jest on za duży i za szeroki. Żeby móc nim sterować, przechylam się na jedną stronę. To doprowadziło do skrzywienia kręgosłupa – niedopasowany wózek zamiast pomagać, tylko pogłębia niepełnosprawność. Marzeniem jest wózek skrojony na miarę. Problemem jest to, że takie wózki są bardzo drogie. Można by kupić w tej cenie całkiem sprawny samochód. Ale bez wózka jestem skazany całkowicie na pomoc innych. Ten brak samodzielności nie jest łatwy. Chciałoby się wyjść samemu, chociaż niedaleko.

Mama wychowuje mnie sama i niestety nie jesteśmy w stanie kupić tak drogiego wózka. Dlatego mam taki wózek, na jaki było nas stać. Wózek elektryczny to dla mnie duża pomoc, wtedy choć trochę czuję się samodzielny niezależny. Sam mogę poruszać się po mieszkaniu, a na spacerach jechać tam gdzie chcę a nie gdzie mnie mama zawiezie :)

               
Mam wiele marzeń i planów na przyszłość - tak, niepełnosprawność nie odebrała mi wszystkiego. Kolega zaraził mnie robieniem zdjęć – okazało się, że na wózku mogę fotografować świat. Stało się to moją pasją. W obiektywie pokazuję świat moimi oczami. Na zdjęciach nie widać mojej niepełnosprawności. Założyliśmy nawet z kolegą stronę, gdzie zamieszczaliśmy nasze zdjęcia. Przyszedł czas, że kolega się ustatkował, założył swoją rodzinę i nie mogliśmy już tyle czasu razem fotografować. A mama nie ma siły, żeby za mną chodzić ze sprzętem i co chwilę go rozstawiać i chować. Ostatnio na zajęciach w OREW pożyczyli mi taki statyw przykręcany do wózka. Bardzo fajna sprawa :) Wcześniej nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje. Oczywiście, jak wszystkie nowości jest bardzo drogi i nie stać mnie na niego, ale marzę. Bo marzenia czasami się spełniają :)

Łukasz

Łukasz Przegenda

Do zbiórki włączyło się Radio Gdańsk, apelując do swoich słuchaczy o pomoc Łukaszowi. Coroczna akcja "Pomorze Biega" przerodziła się w akcję "Pomorze Biega i Pomaga". Przez cały sezon biegowy 2014 biegacze z Pomorza będą mogli pomóc osobom, które zmagają się z poważnymi chorobami. Obecnie prowadzona jest zbiórka na wózek i ramię mocujące dla Łukasza z Gdańska. W nogach biegaczy jego szansa na samodzielność!

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki