Pomorze Biega i Pomaga Kubie!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
11 dni do końca
Wsparło 67 osób
17 418,66 zł (95,38%)
Brakuje jeszcze 842,34 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Rehabilitacja pooperacyjna, zakup ortez, przelot do kliniki w USA

Jakub Szymelfenig, 8 lat

Gdańsk, pomorskie

Wada wrodzona układu kostnego – wrodzony niedorozwój kości udowej

5 września Kuba przejdzie w Paley European Institute operację wydłużania kości w lewej nodze. To tak naprawdę najważniejsza część leczenia mojego syna, ale bez dalszego etapu operacja może nie być wystarczająca. 

Kuba urodził się z jedną z najrzadziej występujących wad wrodzonych układu kostnego – PFFD (wrodzonym niedorozwojem kości udowej). Jego lewa nóżka jest w tej chwili aż o 8 centymetrów krótsza od prawej. W październiku 2013 roku w USA nasz synek przeszedł swoją pierwszą operację, polegającą na rekonstrukcji stawu biodrowego i brakujących elementów kości udowej. Nigdy by się to nam nie udało, gdyby nie wsparcie i pomoc ludzi o ogromnych sercach. W kwietniu 2015 roku Kuba przeszedł kolejny etap leczenia, który polegał na wydłużeniu jego kości udowej stabilizatorem zewnętrznym.

W Warszawie Kubę zoperuje osobiście dr Paley, który przyjedzie do Polski. Niestety później Kuba musi wyjechać do USA na specjalistyczną rehabilitację, której w Polsce nigdy by nie otrzymał. Rehabilitacja potrwa 3 miesiące. 

To generuje dla naszej rodziny kolejne wydatki. Rehabilitacja, przelot i ortezy to koszt ogromny, szczególnie, że wszystko co mieliśmy, wydaliśmy na operację Kuby. Dlatego prosimy gorąco o wsparcie!

Rodzice Kuby

Do zbiórki włączyło się Radio Gdańsk w ramach akcji “Pomorze Biega i Pomaga”. Wpłacając 59 zł można otrzymać koszulkę biegową, a 25,90 książkę Andrzeja Guzińskiego o narciarstwie biegowym “20 kroków po śniegu”.

Jakub Szymelfenig

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
11 dni do końca
Wsparło 67 osób
17 418,66 zł (95,38%)
Brakuje jeszcze 842,34 zł
Wesprzyj Wesprzyj