Pomorze Biega i Pomaga Pawłowi!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 68 osób
13 174 zł (100%)
Zbiórka na cel
Turnus rehabilitacyjny i sprzęt do rehabilitacji

Paweł Kunicki, 40 lat

Gdańsk, pomorskie

Amputacja lewej ręki i lewej nogi w wyniku wypadku

Zakończenie: 16 Sierpnia 2019

„Człowiek orkiestra i Słowianin z krwi i kości. Artystyczna dusza, wszędzie go pełno”… Tak powie o mnie każdy, kto mnie znał przed wypadkiem. Nadal chcę brać życie pełnymi garściami, choć jednej ręki już nie mam. 

Moją pasją są rekonstrukcje historyczne. Lubię przekazywać wiedzę o pradawnych czasach, organizować lekcje żywej historii. Pasjonuję się w odtwarzaniu pradawnego rzemiosła. Po prostu to kocham! Tak jak życie! Niestety, w wyniku nieszczęśliwego wypadku znalazłem się pod kołami pociągu. Cudem przeżyłem, ale maszyna odcięła mi lewą rękę i lewą nogę. Samego wypadku praktycznie nie pamiętam. Gdy wybudzono mnie ze śpiączki, wiedziałem jedno: muszę stanąć na nogi, nie mogę być przykuty do łóżka! 

Bez ręki nie mogę juz rzeźbić w drewnie, ale bardzo chcę wrócić do pracy. Czeka na mnie posada kustosza w zrekonstruowanej średniowiecznej osadzie… Znów mógłbym oprowadzać turystów i opowiadać bez końca o historii naszych ziem. Wypadek jeszcze bardziej wzmocnił we mnie chęć do życia. Dostałem od losu drugą szansę i nie mogę tego zmarnować. Abym mógł jak najlepiej radzić sobie z moją niepełnosprawnością muszę ćwiczyć, jak najwięcej. Dlatego chciałbym mieć w domu sprzęt, który umożliwiłby mi w każdej chwili ćwiczenia. Wyjazd na turnus wzmocniłby mnie fizycznie i nauczył radzenia sobie bez ręki i nogi. Proszę, pomóż mi dalej kochać życie i realizować się w tym, co uwielbiam!

Paweł

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 68 osób
13 174 zł (100%)