Sprzęt dla Amelki

Agniesz Ka
organizator skarbonki

Amelka urodziła się 40 tygodniu ciąży z wzorcową wagą i ilością punktów Apgar. Po 3 miesiącach trafiła do szpitala w związku z nasiloną biegunką.

Badania - gastroskopia i kolonoskopia wykazały chorobę Leśniowskiego-Crohna. Po trzeciej dawce leku biologicznego jej stan zaczął się poprawiać, wciąż jednak była żywiona pozajelitowo. W tym celu konieczne było posiadanie dojścia centralnego. Chirurdzy po jakimś czasie zdecydowali o usunięciu wkłucia, ponieważ mogło dojść do zakażenia. Malutka pojechała na założenie kolejnego dojścia, po czym zapadła w śpiączkę.

"Lekarze tłumaczyli, że nie może się wybudzić po zabiegu. Mówili: „spokojnie, za dwa dni wróci na gastroenterologię”. Niestety, były to tylko puste słowa, które nic nie znaczyły. Amelka ma uszkodzoną lewą półkulę móżdżku i uszkodzony rdzeń przedłużony. A to, że nie chciała się wybudzić to nie zmęczenie, tylko udar. Córka jest wiotka, nie oddycha sama. Nie wodzi wzrokiem, nie reaguje na cewnik przy odsysaniu. Jakby tego było mało, stwierdzono kolejną chorobę – Katastrofalny Zespół Antyfosfolipidowy. Choroba ta postępuje. Robią się skrzepy i w każdej chwili może pojawić się kolejny zakrzep, na który nikt nie będzie miał wpływu. Przy zakładaniu dojścia centralnego niedokrwiona została też lewa rączka, którą w konsekwencji amputowano" pisze mama.

Rodzice chcą zapewnić maleńkiej opiekę domową i rehabilitację. Potrzebny jest równiez sprzęt - pulsoksymetr, agregat, ssak.

Pomóżmy

Wsparli

177 zł

Agniesz Ka

licytacja 27 i 28 za Mila Mila
10 zł

Milena

lic.15
10 zł

Renata

Licytacja nr .30
X zł

JDK

<3
36 zł

Ewelina J.

Licytacja 26 - zestaw kosmetyków
100 zł

Ola Joseph

Za zel,koledy i kurtke Spiderman.Zdrowka :)

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
154%
770,50 zł Wsparły 32 osoby CEL: 500 ZŁ