Fundacja Pomóż Im na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Domowe Hospicjum

2 Stałych Pomagaczy
Piotr Łukaszuk
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Białystok, podlaskie

Pomagamy dzieciom, dla których liczy się każdy dzień...

Hospicjum, co może dziwić, to miejsce pełne życia. Do domów naszych dzieci zanosimy oprócz specjalistycznej opieki - ciepło, troskę i nadzieję. Może się wydawać, że hospicjum to śmierć i smutek, ale uśmiechy naszych podopiecznych potwierdzają, że jest inaczej.
Opiekujemy się małymi pacjentami i ich rodzinami w najtrudniejszym, ale też najważniejszym okresie ich życia. Nikt nie wie, jak dużo czasu im zostało, więc ten, który mają, doceniamy bardziej, niż ktokolwiek. 
Hospicjum domowe to miejsce szczególne. Nie ma tu bowiem osobnego ośrodka, w którym znajdują się nasi podopieczni. Pozostają oni w swoich rodzinnych domach, otoczeni miłością i troską najbliższych. Tu czują się bezpiecznie i pewnie.

Najważniejsze daty w naszej historii:
1991 r.- Powstało Stowarzyszenie, od którego wszystko się zaczęło. Założone zostało przez rodziców walczących o zdrowie i życie swoich chorujących na nowotwory dzieci.
2007 r.- Powołana została do życia Fundacja "Pomóż Im". 
2009 r.- Powstało Domowe Hospicjum dla Dzieci, które ma na celu opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi z regionu północno- wschodniej Polski. Od tego czasu objęliśmy opieką 151 dzieci, a zespół medyczny odbył 36 777 wizyt domowych u naszych Podopiecznych.
2015 r.- Rozpoczął swoją działalność punkt perinatalnej opieki paliatywnej. W jej ramach troszczymy się o rodziców, którzy dowiedzieli się o wadzie letalnej swojej jeszcze nienarodzonej pociechy. Zapewniamy im w tym trudnym czasie opiekę psychologa oraz lekarza. 

2 Stałych Pomagaczy
Piotr Łukaszuk
50 zł miesięcznie