Posiłki grają z WOŚP

Posiłki w szpitalach
organizator skarbonki

15 stycznia, jak co roku, na ulice całej Polski wyjdą tysiące uśmiechniętych wolontariuszy z nalepkami w kształcie czerwonych serc, zagra muzyka, a wieczorem rozbłyśnie światełko do nieba. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2017 roku będzie świętować swoje ćwierćwiecze. 25 lat czynienia dobra to ogromna część historii Polski. Po raz kolejny Orkiestra zagra również w Internecie, wspierana przez internetowych przyjaciół, wirtualnych wolontariuszy takich jak Ty. Za naszym pośrednictwem możesz zostać częścią tego narodowego fenomenu, wspierając zbiórkę na Siepomaga bądź zakładając swoją własną skarbonkę.


Tak jak w poprzednim roku, także teraz Orkiestra zagra dla tych najsłabszych, najbardziej potrzebujących pomocy – dzieci i seniorów. O głównym temacie finału – zbieraniu środków na pediatrię ogólną - zadecydował raport realizowanych przez regionalnych konsultantów.

To przerażające, jak pediatria w Polsce wciąż jest zaniedbana. Mimo ogromnej pomocy  ze strony Orkiestry, na oddziałach nadal brakuje elementarnego wyposażenia. Łóżeczka, które stoją w szpitalach, w wielu przypadkach nie spełniają norm bezpieczeństwa, a na salach szpitalnych można by z powodzeniem kręcić filmy w rzeczywistości lat 60-tych, bez konieczności budowania scenografii. – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Teresa Jackowska, konsultant krajowy  w dziedzinie pediatrii. Należy przy tym pamiętać, że oddziały pediatryczne są przewidziane dla pacjentów od narodzin do 18-ego roku życia, tym samym potrzeba trzech różnych rodzajów długości łóżek. W ankietach, które przeprowadziliśmy na oddziałach, lekarze prosili także o nowe pulsoksymetry, kardiomonitory czy ciśnieniomierze. W opłakanym stanie są także stanowiska w gabinetach zabiegowych. Są oczywiście oddziały, które mogą służyć jako przykład - wyremontowane i nowocześnie wyposażone, a tych na szczęście jest coraz więcej – dodaje prof. Jackowska.

Sporo już udało się zrobić dla pediatrii ogólnej w Polsce - dodaje Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Jednak nadal każdego dnia otrzymujemy pisma od dyrektorów placówek z prośbami o wsparcie. Okazuje się, że z pediatrią ogólną jest jak z geriatrią kilka lat temu, to działka medycyny,  na którą wciąż przeznacza się zbyt mało środków. Owszem, są przepiękne, wspaniale  i nowocześnie wyposażone oddziały, zarówno pediatryczne jak i geriatryczne, ale wciąż jest ich mniej niż tych niedofinansowanych – dodaje Dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP.

Wsparli

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

50 zł

emka

10 zł

Jaśka

Od kotów
5 zł

Pumpkin

Dla seniorów i dzieciaków!
6 zł

Natalia

Dla dzieci
1 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
1%
132 zł Wsparło 7 osób CEL: 10 000 ZŁ