Ekologia i środowisko - przyjazne miasto

Działająca od 21 fundacja non profit (Organizacja Pożytku Publicznego) poszukuje środków na projekty dla środowiska. Tworzymy ogrody społeczne (sąsiedzkie), sprzątamy miejsca gdzie miasto styka się z wodą, realizujemy warsztaty dla młodzieży szkolnej. Obecnie działamy w Poznaniu, jednak chcielibyśmy nasze akcje promować także w innych miastach. Wszędzie dokąd nas zaprosicie!

Pierwszym projektem jest Jadalny Poznań (https://www.facebook.com/JadalnyPoznan/?fref=ts). Jego celem jest zakładanie ogrodów społecznych na terenie naszego miasta, które mają zachęcić ludzi do wyjścia z domu i aktywnego spędzenia czasu. Nasz pierwszy ogród mieści się na osiedlu Nad Potokiem. Kolejny założyliśmy na dziedzińcu internatu OSW dla dzieci niesłyszących na poznańskiej Śródce. Nasze działania możecie śledzić tutaj: https://www.facebook.com/Wzgórze-Reformatów-Od-now a-932034073543616/?fref=ts 

Innym naszym projektem jest Poznań – Woda jest Najważniejsza (https://www.facebook.com/Woda.jest.najwazniejsza/? fref=ts). Jego celem jest sprzątanie zbiorników wodnych oraz brzegów i usuwanie nielegalnych wysypisk śmieci. Od otwarcia projektu udało się nam zutylizować ponad 1200 opon ( samochodowych, ciężarowych, traktorowych, a nawet od wózków widłowych) i ponad 10 ton różnych śmieci poczynając od mebli, przez odpady gospodarcze, a kończąc na elektronice i izolacji od kabli. Projekt realizowany jest w Poznaniu, powiecie, i obejmuje rzeki (Wartę, Główną i Cybinę). Największym kosztem są narzędzia, które sukcesywnie dokupujemy, kontener, transport, rękawiczki i worki ( podczas jednej akcji potrafimy zużyć 50-60 rękawiczek i 100 worków do segregacji odpadów).

Zobaczycie tam jak z miesiąca na miesiąc, z roku na rok odtwarzamy historyczne miejsce, naturalną aptekę za oknem (tak jak to było setki lat temu). Dodatkowym celem jest pokazanie podopiecznym ośrodka jak uprawiać zioła znajdujące się na wirydarzu, jakie są ważne w życiu i dla życia. Największymi kosztami są tutaj rośliny, ziemia i transport.

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 7 800 ZŁ