Pozytywni dla Maciusia

Stowarzyszenie Pozytywni
organizator skarbonki

Anonimowy Pomagacz

Chłopczyk ma 20 miesięcy i mieszka z rodzicami - Wiesławą i Andrzejem w Osieku. Cierpi na zespół Jouberta.

Choroba charakteryzuje się niedorozwojem mózgu objawiającym się brakiem lub niedorozwojem robaka móżdżku, obszaru mózgu, który jest odpowiedzialny za równowagę oraz koordynację ruchową. 


„Synek wciąż rozwija się wolniej niż jego rówieśnicy. Ma obniżone napięcie mięśniowe, nie umie samodzielnie usiąść, nie raczkuje, nie trzyma główki, gdy leży na brzuszku” - mówią nam Wiesława i Andrzej Matusiakowie, rodzice chłopca.

Zespół ten wiąże się również z zaburzeniami funkcji wątroby, nerek, a także siatkówki oka. Specjaliści nie wiedzą, jak będzie wyglądać przyszłość Maciusia - czy będzie widział, czy kiedykolwiek będzie chodzić.

Mały osieczanin jest rehabilitowany od trzeciego miesiąca życia. To wiąże się ze sporymi kosztami. Maciuś malutkimi kroczkami robi postępy niestety, ale koszty leczenia przeważają możliwości finansowe Wiesi i Andrzeja. 

Ten mały człowieczek w swoim, jak na razie, króciutkim życiu już przeszedł heroiczną walkę z przeciwnościami losu, dlatego zasługuje na wyjątkowo szczególną opiekę i poświęcenie z naszej strony. 

„W imieniu naszego syna bardzo prosimy o pomoc i wsparcie, gdyż na to wszystko potrzebne są pieniądze, bez których nie ma szansy na kontynuację drogiego leczenia i rehabilitacji” - apelują rodzice chłopca.

Każda złotówka może zmienić życie Maciusia na lepsze. Drodzy Przyjaciele, prosimy o pomoc chłopczykowi.

Można to zrobić nabywając lub wystawiając fanty na aukcji:
 FB: Pozytywni - Akcje Dzieciom

Dziękujemy

Ekipa stowarzyszenia Pozytywni

Wsparli

30 zł

Justyna Babiarz

Filizanki
45 zł

Magda

Eko choinka
350 zł

Dawid Tomala

"koszulka” Dużo zdrówka Maciuś <3
30 zł

Koszyk

100 zł

Hałat 4 zestaw

Dużo zdrówka ❤
45 zł

RO

Zestaw 3

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
220%
77 114,92 zł Wsparły 562 osoby CEL: 35 000 ZŁ