PRO FUTURO

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Skępe, kujawsko-pomorskie

„Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji”

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie organizowanego przez co roku festiwalu ROCKOKOP w Skępem.

Jesteśmy mieszkańcami Skępego, którzy swoją wizję rozwoju naszej „małej ojczyzny” starają się różnymi sposobami wcielać w życie. Dlatego też 15 czerwca 2020 roku powołaliśmy do życia Stowarzyszenie PRO Futuro. Naszym celem jest podejmowanie działań wspierających wzrost aktywności społeczności lokalnej w sferze społecznej, kulturalnej, ekologicznej, edukacyjnej i rekreacyjno-sportowej, jak i promocja regionu w skali kraju. Wszystko to brzmi mało rockandrollowo ale zapewniamy , że jesteśmy prawdziwymi rockandrollowcami i to co robimy, robimy z pasji do muzyki. Zresztą część z nas gra w różnych zespołach rockowych.

Głównym przejawem naszej działalności jest festiwal ROCKOKOP organizowany w tym roku po raz czwarty. Pierwszą edycję w 2019 roku zorganizowaliśmy jeszcze jako komitet społeczny. Drugą odsłonę musieliśmy niestety przesunąć na 2021 rok z uwagi na obostrzenia pandemiczne w 2020r. Festiwal ma charakter konkursowy. Spośród zgłaszających się do nas wykonawców, wybieramy 12 najlepszych, którzy konkurują ze sobą podczas dwóch dni koncertowych. Każdy z wykonawców ma 50 minut na przedstawienie swojego materiału. Po obejrzeniu wszystkich występów koncertowych jury złożone z zawodowych muzyków wybiera troje zwycięzców, którzy oprócz figurki „Rockowego Koziołka” otrzymują także nagrody finansowe. Warto dodać, iż dotąd w jury zasiedli m.in.: Marek Szajda – gitarzysta Big Cyc, Karol Ludew – perkusista Tilt oraz Tomka Lipińskiego i Michał Piesiak – wokalista Materii czy Piotr Krzemiński (Ankh). Dodatkową nagrodę przeznaczamy dla zespołu, który otrzyma najwięcej głosów publiczności. Co roku na koniec festiwalu mamy zaplanowany występ gwiazdy. Grał u nas Zespół Materia ze Szczecinka, czy Ankh z Kielc. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła na plażę w Skępem niemal 1000 widzów. Cała impreza była transmitowana w sieci, zatem zasięg w rzeczywistości był dużo większy. O naszym wydarzeniu można było usłyszeć w Tvp3 Bydgoszcz czy w Radiu PIK będącym jednocześnie naszym patronem medialnym. W dniach 21-22 lipca br. odbędzie się IV edycja festiwalu ROCKOKOP. Tłem wydarzenia standardowo będzie plaża (zwana „dużą plażą”) nad jeziorem Łęckim. W tym roku zgłosiło się do nas aż 112 zespołów (!), spośród których wybraliśmy mocną dwunastkę. Prowadzimy też rozmowy z gwiazdą tegorocznego festiwalu. W jury, jak zwykle zasiądą znane na polskiej scenie muzycznej osobistości. W tym roku dodatkowo planujemy kilka okołofestiwalowych atrakcji, m.in. piknik dla dzieci i młodzieży organizowany przez zaprzyjaźnione stowarzyszenie „Wędka”, prelekcje i pokazy promujące lokalne atrakcje historyczno-turystyczne oraz mieszkańców regionu. Jak co roku festiwal zostanie zorganizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Gminy Skępe, środków pozyskanych od sponsorów i reklamodawców oraz ze zrzutki zorganizowanej na stronie internetowej. Promocja festiwalu odbywać się będzie poprzez artykuły w lokalnej prasie, występy organizatorów w radiu PIK i telewizji TVP3 Bydgoszcz, kanale telewizji internetowej oraz poprzez media społecznościowe i stronę internetową festiwalu. Naszym celem jest ściągniecie na festiwal jeszcze większej widowni.

Po co nam pieniądze? Niestety jak to w życiu bywa wszystko kosztuje. Staramy sie jak możemy, ale wiadomo, czasy są ciężkie, wojna, inflacja, wszystko drożeje. Otrzymujemy pomoc jednak jest ona nie wystarczająca aby budować "prawdziwy" festiwal. Mamy zapewnione m.in. agregat prądotwórczy, toalety przenośne, dowóz uczestników na teren festiwalu, zabezpieczenie festiwalu. Mamy zabezpieczenie wodne WOPR Lipno, lokalne oddziały OSP i Policja. Limedio Studio Reklamy odpowiada za tworzenie projektów graficznych i wydruk wszelkich materiałów reklamowych. Potrzebujmy nakładów na: Oświetlenie sceniczne, nagłośnienie, wynajem sceny, występ zespołu – gwiazdy, nagrody finansowe, zakup statuetek itd.

Każda wpłata jest dla nas na wagę złota. Jak to mawiał pewien wieszcz "Hej dziewczyno (albo chlopaku) nie bądź taka, na ROCKOKOP daj piątaka; ) (choć nie ukrywamy że dwudziestak byłby lepszy.