Stowarzyszenie „Projektując Lepsze Jutro”

Stowarzyszenie „Projektując Lepsze Jutro”

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Jak powstało Stowarzyszenie „Projektując Lepsze Jutro”?
➡️➡️
Większość z nas, założycieli, zaczynała wcześniej od wolontariatu w fundacji. W czasie wejść – czyli krótkich wizyt w Placówce, kilka razy w miesiącu, podczas których nasze zadanie polegało głównie na zabawie z Dziećmi na miejscu, wnosiliśmy do placówkowej rzeczywistości dawkę śmiechu, dwie dawki wygłupów i naszej energii. Z czasem,coraz bardziej przekonywaliśmy się, że możemy i chcielibyśmy dawać od siebie jeszcze więcej. Im częściej odwiedzaliśmy Dzieci, tym intensywniej doganiała nas świadomość faktu, że One potrzebują przede wszystkim obecności – pod każdą postacią, nie tylko pod postacią typowej, głośnej zabawy…

W kolejnym etapie, spotkaliśmy się więc pod tajemniczym drzewem, szukając wspólnie wszelkich możliwych sposobów okazania wsparcia Dzieciom z Placówki przy ul. Stolarskiej w Bydgoszczy. Punktem wyjścia do konstruowania planów naszego działania, było ustalenie, ze wszyscy zgodni jesteśmy, co do najważniejszego: marzymy o tym, aby zwykła codzienność i sytuacje tak powszechne dla dzieci spoza placówki, jak wyjście do sklepu oraz samodzielne zrobienie zakupów spożywczych potrzebnych do przygotowania konkretnego dania czy niedzielny spacer połączony z wyjściem na lody albo do kina, na basen, były dostępne, jak najczęściej również dla „Naszych” Dzieci.
A drugą ważną rzeczą, do której chcielibyśmy Ich naszymi działaniami przybliżyć, jest odkrycie przez Nich swojej własnej wartości ❤️ Na co dzień, to głównie Wychowawcy i wielu Wolontariuszy uruchamia całe pokłady swojej empatii, starając się, aby każde z Dzieci czuło się bezpieczne i zaopiekowane.
Naszym celem i misją, którą sobie założyliśmy jest stwarzanie sytuacji, oferujących Dzieciom szansę na poznawanie swoich mocnych i słabych stron; umacnianie poczucie własnej wartości, nieuzależnionej od opinii innych, a przede wszystkim towarzyszenie w odkrywaniu przez Nie same - z ciekawością, a czasem zadziwieniem - tych kawałków, które sprawiają, że każdy z nich jest wyjątkowy…

W planach związanych z aktywnością mamy:
➡️wyjścia do kina, na basen, na wrotkowisko, na lody, na place zabaw, przejażdżki tramwajem/autobusem,


➡️kreatywne zajęcia plastyczne różnego rodzaju,


➡️organizowanie warsztatów kulinarnych, warsztaty z projektowania i szycia „od A do Z”, warsztaty majsterkowania,

➡️spotkania z ciekawymi osobowościami oraz przedstawicielami różnych zawodów.

Chcielibyśmy również Dzieciom zapewnić możliwość niedługich, lecz niezapomnianych i pełnych atrakcji, wyjazdów wakacyjnych – np. nad morze.

‍‍‍‍

W trochę dalszej przyszłości, planujemy również utworzenie świetlicy środowiskowej – miejsca przyjaznego Dzieciom, w którym znaleźliby zawsze i kogoś do pomocy w odrobieniu pracy domowej, i ucho gotowe wysłuchać na każdy temat, i przestrzeń na mniej poważne zabawy.

Działamy wspólnie, jak grono dobrych przyjaciół, bo chociaż pomysły mamy różne, to cel jeden – być z Dziećmi najpełniej, jak potrafimy.

Od początku naszej działalności, przy zaopatrywaniu się w materiały potrzebne do organizowania różnych zajęć i warsztatów, czy wstępy do różnych miejsc, korzystamy z własnych składkowych środków.
Jednak, aby zrealizować nasze większe, bardziej kosztowne cele, z pewnością nie obejdziemy się bez wsparcia Sponsorów. Planujemy zwracać się z prośbą do różnych firm i instytucji, owszem.

Ale doceniamy i wzruszają nas również bardzo wiadomości od pojedynczych prywatnych Osób, które oferują to, czym mogą się z nami podzielić – pomysły na kreatywne zajęcia, „wejściówki”lub zniżki dla dzieci, chęć poprowadzenia warsztatów, czy materiały papiernicze, których nigdy za wiele!
Dziękujemy bardzo za każdy gest, każde dobro słowo, każdą pomoc w Projektowaniu Lepszego Jutra!❣️