Naprawa protezy, by każdy krok był bezpieczny! Pomóż!

Mirosław Młynarczyk

Naprawa protezy, by każdy krok był bezpieczny! Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0039065
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Pilna wymiana leja, silikonu i pasków podtrzymujących całą konstrukcję protezy

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Mirosław Młynarczyk, 71 lat
Warszawa, mazowieckie
cukrzyca, amputacja nogi w wyniku choroby
Rozpoczęcie: 5 Stycznia 2022
Zakończenie: 7 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Cukrzyca powoli odbierała mi dziadka. Wyniszcza jego ciało, odbierając zdrowie, sprawność i chęci do życia. Od czasu amputacji jest przykuty do wózka. Samodzielnie nie jest w stanie wyjść z mieszkania na czwartym piętrze. 

Budynek, w którym mieszka dziadek, nie ma windy. Osłabiony wieloletnią walką z chorobą, nie daje rady wychodzić i wdrapywać się z powrotem do mieszkania. Cztery miesiące po zakupie protezy dziadek schudł tak bardzo, że kikut wypada z leja, silikon się nie trzyma co uniemożliwia bezpieczne poruszanie się z protezą. Wystarczy niefortunny upadek, by doszło do tragedii. 

Mirosław Młynarczyk

Po wizycie z technikiem firmy ortopedycznej wyszła potrzeba pilnej wymiany leja, silikonu i pasków podtrzymujących całą konstrukcję protezy. Niestety, miesięczne dochody nie starczają na pokrycie kosztów z tym związanych.

Dziadek zawsze był pełen energii i pomysłów. Nie lubił marnować czasu, a każdą minutę wykorzystywał do cna. Dzisiaj jedyną aktywnością są godziny spędzone na obserwacji świata z balkonu. Te kilka metrów kwadratowych słodko–gorzko nazywa swoimi Hawajami. Balkon stał się dla Dziadka tym, czym spacerniak dla osadzonych w więzieniu – namiastką utraconej wolności.

Amputacja nogi wymaga zgody pacjenta. Dziadek nie miał wyjścia – wiedział, że ten podpis jest wyrokiem ratującym życie. Dramatem jest świadomość, że ratujesz życie za cenę wolności i samodzielności. 

Angelika - wnuczka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0039065
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki