Pomóż mamie chorego dziecka otworzyć przedszkole terapeutyczne

Fundacja Misja Człowiek
organizator skarbonki

Nasza fundacja została założona przez mamę niepełnosprawnego chłopczyka, która borykając się od 7 lat z koniecznością intensywnej rehabilitacji swojego dziecka, poznała problemy rodziców takich, jak ona i w związku z tym, postanowiła utworzyć specjalistyczne przedszkole terapeutyczne dla dzieci niepełnosporawnych. 

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Potrzebujemy pieniędzy na remont domu oraz utrzymanie przedszkola przez cztery miesiącee, do czasu uzyskania gminnych dotacji. 

Będzie to jedna z niewielu tego typu placówek w Warszawie. Wiemy, że jest ogromne zapotrzebowanie na taki rodzaj przedszkoli. To nie tylko wielka szansa na rozwój dzieci z dużymi trudnościami rozwojowymi, ale również odciążenie dla ich rodziców, którzy, dzięki wielopłaszczyznowej rehabilitacji ich dzieci w jednym miejscu, będą mieli szansę na wytchnienie, a nawet podjęcie pracy zawodowej.

Obecnie rodzi się coraz więcej dzieci z różnymi schorzeniami, wadami wrodzonymi, jak również obciążonymi neurologicznie z powodu trudnego porodu. Liczba placówek publicznych oferujących miejsca da takich dzieci jest niestety mocno ograniczona, jak również nie zawsze te placówki oferują terapie ilościowo i jakościowo dla nich dostosowane. Placówek prywatnych jest jeszcze mniej, a rodziców wystarczająco obciążonych finansowo z powodu koniczności leczenia, rehabilitacji swoich dzieci, zwyczajnie często nie stać na takie przedszkole.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć miejsce wyjątkowe dla wyjątkowych dzieci. Pragniemy podkreślić, że nasze przedszkole będzie stworzone dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, a więc co najmniej dwoma rodzajami niepełnosprawności, czyli np. niepełnosprawnością ruchową w powiązaniu z intelektualną. Będziemy przyjmować również dzieci chore na epilepsje. Opieka nad takimi maluchami jest dla rodziców często bardzo wyczerpująca, zazwyczaj nie pozwala podjąć im żadnej pracy, nawet na część etatu. Wiemy, że podjęcie pracy przez mamy tych wyjątkowych dzieci bywa ich marzeniem nie tylko z powodu możliwości poprawy sytuacji finansowej w gospodarstwie domowym, ale również zaspokoi ich potrzeby emocjonalne i da radość z powodu możliwości obcowania z ludźmi.

Oczywiście kluczowe będzie zapewnienie naszym przedszkolakom terapii na najwyższym poziomie i w naszym przypadku nie są to puste słowa. Ponieważ naszymi podopiecznymi będą głównie dzieci niechodzące, słabo chodzące oraz niemówiące, stawiamy przede wszystkim na wysoki poziom rehabilitacji ruchowej oraz zajęć logopedycznych i komunikacji alternatywnej. Będziemy zatrudniać najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Wszyscy nasi pracownicy zostaną przeszkoleni w dziedzinie komunikacji alternatywnej, aby móc porozumiewać się z dziećmi niemówiącymi. Jest to bardzo ważne, aby dzieci, mimo swoich ograniczeń, były w stanie porozumiewać się, a tym samym być jak najbardziej samodzielne.

Chcemy zakupić najlepszy sprzęt rehabilitacyjny do naszego przedszkola. Oprócz fizjoterapii, zajęć logopedycznych, psychologicznych, itp, planujemy prowadzić trening słuchowy Tomatisa, terapię Biofeedback, mikropolaryzację mózgu.

Dzięki współpracy z renomowanym  warszawskim ośrodkiem stosującym terapię hiperbaryczną, będziemy jedynym przedszkolem w Polsce, wykorzystującym tlenoterapię dla swoich podopiecznych!

Będziemy ubiegać się o gminne dotacje na prowadzenie przedszkola, ale będzie to możliwe dopiero po  1 stycznia 2020 roku, a my chcemy uruchomić naszą placówkę już od  września tego roku.

Znaleźliśmy wspaniały dom, który po niewielkim remoncie, będzie spełniał warunki do prowadzenia w nim przedszkola, a w którym, nie mamy wątpliwości, nasze dzieci będą czuły się świetnie. Musimy znaleźć pieniądze na remont oraz czynsz, a także cztery miesiące funkcjonowania bez gminnych dotacji. Bardzo pragniemy ruszyć z naszą działalnością jak najszybciej, bo wiemy, ile dzieci i ich rodziców czeka na takie miejsce.

Bardzo prosimy o wsparcie!

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowy Pomagacz

200 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Powodzenia!!!
20 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0,48%
1 100 zł Wsparły 22 osoby CEL: 230 000 ZŁ