Choroba, która obdziera ze skóry! Pomocy!

Przemek Sobieszczuk

Choroba, która obdziera ze skóry! Pomocy!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0175018
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i koszty z tym związane, zakup opatrunków

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Przemek Sobieszczuk, 45 lat
Katowice, śląskie
Pęcherzowym oddzielaniem się naskórka – Epidermolysis Bullosa EB
Rozpoczęcie: 17 Lipca 2023
Zakończenie: 18 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Dom powinien być schronieniem, nie miejscem, które powoduje nowe urazy i dodatkowy ból. Moim największym marzeniem było to, by móc bezpiecznie poruszać się po własnym mieszkaniu. Dzięki Wam stało się to możliwe! Jestem niezwykle wdzięczny, niestety jeszcze raz proszę Was o pomoc...

Moja historia:

Od urodzenia zmagam się z okrutną i niezwykle bolesną chorobą – EB, pęcherzowym oddzielaniem się naskórka. To genetycznie wrodzona wada skóry. Całe moje ciało pokryte jest rozległymi ranami i pęcherzami, które powstają bez jakiejkolwiek przyczyny. Można powiedzieć, że nie mam skóry. Moją skórą są opatrunki i bandaże, które leczą rany, chronią ciało i zapobiegają dodatkowym, nieprzewidzianym urazom oraz choć w znikomym stopniu uśmierzają ciągły ból. 

Przemysław Sobieszczuk

Mój każdy dzień to nieustające cierpienie, to zdejmowanie i ponowne nakładanie opatrunków i bandaży, przekuwania powstałych pęcherzy, tamowanie ciągle sączącej się krwi z ran... Niestety zarówno rany, jak i pęcherze powstają także w buzi, przełyku. Mam całkowicie zrośnięte palce u rąk, nieustannie borykam się dużą utratą krwi (anemią)... 

Mimo to staram się żyć w miarę normalnie. Pracuję zawodowo, jestem żonaty, jeśli tylko mogę, to angażuję się także w pomaganie innym – szczególnie dzieciom.

Przemysław Sobieszczuk

Prowadzę prelekcje dla dzieci, młodzieży, studentów i wielu innych osób. Uświadamiają one, że pomimo wielu trudów związanych z chorobą i niepełnosprawnością, nie należy się poddawać i na tyle na ile to możliwe, żyć normalnie. Moje prelekcje nakierowane są także na uczenie tolerancji.

Niestety choroba, z którą się zmagam, ciągle postępuje i sprawia, że moja sprawność fizyczna staje się coraz bardziej ograniczona. Powoduje utratę sił ze względu na ogromną ilość ran i ciągły ból, a co za tym idzie, większe uzależnienie od pomocy innych osób. Leczenie staje się coraz bardziej wymagające i kosztowne.

Przemysław Sobieszczuk

Potrzebuję Waszej pomocy w opłaceniu dalszego leczenia i opatrunków. Koszty już są naprawdę ogromne, a być może będę potrzebował jeszcze zakupu wózka inwalidzkiego... Bardzo proszę o wsparcie. Nie jest mi łatwo. Wierzę, że znowu pomożecie mi w walce z chorobą! Z góry dziękuję!

Przemek

Przemysław Sobieszczuk

Kwota zbiórki jest szacunkowa

🎥 Przemek bardzo cierpi...

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0175018
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki