Przez chorobę Michał przestał się rozwijać! Dzięki Waszej pomocy może się to zmienić!

Michał Rygielski

Przez chorobę Michał przestał się rozwijać! Dzięki Waszej pomocy może się to zmienić!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0313015
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie immunoglobulinami

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Michał Rygielski, 3 latka
Golub-Dobrzyń, kujawsko-pomorskie
Autyzm, autoimmunologiczne zapalenie mózgu
Rozpoczęcie: 27 Lipca 2023
Zakończenie: 28 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Michałek jest bardzo wesołym dzieckiem i naszym skarbem. Do pierwszego roku życia rozwijał się prawidłowo. Niestety, sytuacja zaczęła się zmieniać po infekcji górnych dróg oddechowych oraz przebytej ospie. U naszego synka nastąpił ogromny regres rozwoju…

Michaś przestał mówić, reagować na własne imię oraz na osoby w jego najbliższym otoczeniu. Nie utrzymywał kontaktu wzrokowego. Nie przesypiał nocy. Często płakał i krzyczał. Jego stan pogarszał się po każdej przebytej infekcji. Byliśmy przerażeni!

Jako rodzice staraliśmy się zrobić wszystko, żeby dowiedzieć się, co dolega naszemu synowi! Po pobycie w szpitalu stwierdzono u Michasia zaburzenia ze spektrum autyzmu. 

Michał Rygielski

Szukaliśmy jednak dalej. Po wykonaniu szeregu specjalistycznych badań i konsultacji z wieloma specjalistami otrzymaliśmy diagnozę autoimmunologicznego pediatrycznego zespołu zaburzeń oraz autoimmunologicznego zapalenia mózgu (Zespół PANDAS). 

W przypadku tej choroby przeciwciała atakują komórki mózgu, które są odpowiedzialne między innymi za zachowanie, emocje, motorykę. Choroba znacznie opóźnia rozwój naszego synka. Michał nie mówi, ma napady agresji, nie skupia uwagi. Ma spięcie mięśni, przez co chodzi na palcach i odczuwa ból. 

Michał Rygielski

Zalecono nam kosztowne leczenie immunoglobulinami. Dzięki niemu stan zapalny mózgu znacznie się zmniejszy. To w połączeniu z rehabilitacją pozwoli na dalszy rozwój naszego synka. Zrobimy wszystko, żeby dać mu taką szansę!

Koszty leczenia są ogromne. Dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia w zebraniu środków. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc! Proszę, sprawmy, żeby przyszłość Michała była lepsza!

Rodzice

Michał Rygielski

Szacunkowa kwota zbiórki

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0313015
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki