Fundacja Ratownictwo Drogowe RAT24

Fundacja Ratownictwo Drogowe RAT24

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Gdańsk, pomorskie

Fundacja Ratownictwo Drogowe RAT24 powstała, by nieść pomoc w wypadkach na Trójmiejskich drogach. 

Na co dzień zajmujemy się zaopatrywaniem osób poszkodowanych, zabezpieczeniami miejsca zdarzeń oraz współpracą z Państwowym Systemem Ratowniczym.

Działalność fundacji składa się z następujących celów: 

Ratownictwa drogowego ze szczególnym nastawieniem na wypadki komunikacyjne oraz NZK. Edukacji z zakresu bezpieczeństwa drogowego, bezpieczeństwa przedszkolaka oraz udzielania pierwszej pomocy. 


Realizowane przez fundację programy: 

Daj przejechać - program mający na celu uświadamianie jak ważna jest odpowiednia reakcja na nadjeżdżający pojazd ratunkowy, czyli tzw. korytarze ratunkowe. Abecadło Ratownictwa - program obejmujący naukę zasad pierwszej pomocy oraz możliwych sposobów jej udzielania dla dzieci od 3-4 roku życia. Dzięki zabawie dzieci uczą się jak rozpoznawać sytuacje wymagające reakcji oraz jak wezwać na miejsce odpowiednie służby. Dzieci starsze uczą się także jak opatrywać rany i reanimacji. Bezpieczny przedszkolak - program uczący dzieci w wieku przedszkolnym, jakie ich działania mogą stać się niebezpieczne, jak ich unikać, na co uważać oraz jak wydajnie spożytkować swoją energię.

Wpłaty

Ładuję...