Lekarka SOR walczy o życie! Dorota ratowała innych, dziś sama prosi o ratunek...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 7 093 osoby
596 409 zł (89,81%)
Brakuje jeszcze 67 598 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0053934 Dorota
Zbiórka na cel
Nowoczesna terapia OPTUNE

Dorota Jakus Stoga, 56 lat

Tarnów, małopolskie

Glejak wielopostaciowy IV stopnia

Rozpoczęcie: 19 Lipca 2019
Zakończenie: 3 Października 2020

04 Marca 2020, 15:31
Walka o życie Doroty trwa - nowe informacje

W piątek 21 lutego w Hannoverze ciocia przeszła kolejną, trzecią już operację. Operacja trwała 9 godzin i była niezwykle skomplikowana. Tym razem ryzyko było jeszcze większe, lekarze obawiali się między innymi ryzyka utraty pamięci. Ciocia została wybudzona w dniu operacji, a kolejnego dnia odwiedziły ją córki- poznała je!

Lekarzom udało się usunąć większą część guza. Pozostałe szczątkowe komórki nowotworowe zostaną poddane działaniu chemii celowanej (dwie dawki już zostały podane) - najbliższa dawka chemii planowana jest za ok. 2 tygodnie.

Dorota Jakus Stoga

Nasza Doris po tygodniu od operacji została przetransportowana do szpitala w Tarnowie i tam powoli dochodzi do siebie. Jest w trakcie bardzo intensywnej rehabilitacji, gdyż lewa ręka i lewa noga wymagają wiele pracy, aby wróciły „do formy”. Doris się nie poddaje, walka trwa!

Na chwilę obecną wszystkie środki ze zbiórki na Siepomaga zostały już wykorzystane (2 operacje w Niemczech oraz 2 dawki chemii celowanej). W związku z tym, że Dorotę czeka intensywna rehabilitacja i kolejne dawki chemii, nie zamykamy zbiórki. Każda pomoc jest dla Doroty ogromnym wsparciem.

Dziękujemy za wszystko, co do tej pory od Was otrzymaliśmy. I prosimy, bądźcie z nami dalej...

Pokaż wszystkie aktualizacje

08 Listopada 2019, 10:32
Pani Dorota po operacji! Walka trwa

Wiadomość od siostrzenicy Pani Doroty:

Właśnie dostaliśmy informację, że operacja trwała 9 h, a ciocia już się wybudziła. Chociaż lekarzom nie udało się usunąć całego guza, pobrali materiał do stworzenia chemii celowanej. Właśnie to teraz jest naszą nadzieją. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i prosimy, bądźcie z nami! Walka o życie cioci cały czas trwa!

25 Października 2019, 09:34
Konieczna dodatkowa operacja - powiększamy kwotę zbiórki.

Pani Dorota musi pilnie przejść operację usunięcia guza mózgu! Okazało się, że odrasta... Została zakwalifikowana do niej przez szpital w Hannoverze (Brain Institute ) - to właśnie tam czeka szansa na życie!

Konieczna jest operacja całkowitego usunięcia guza w mózgu (wcześniej został usunięty częściowo). Pani Dorota jedzie do Hannoveru już w najbliższy poniedziałek, 28 października. Zespół medyczny czeka, wszystko jest gotowe. Koszt operacji to niestety ponad 50 tysięcy euro, dlatego konieczne jest powiększenie kwoty i celu zbiórki. 

Operacja jest PILNA, nie można z nią czekać - guz rośnie, coraz bardziej uciska. Pani Dorota ma coraz większy niedowład, jest w coraz gorszym stanie... Po leczeniu w Hannoverze będzie można rozpocząć terapię OPTUNE. Najpierw jednak guz musi zostać usunięty, by Pani Dorota doczekała terapii...

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do batalii o życie Pani Doroty. Niestety, rak się nie poddaje... Ale i my nie składamy broni! Lekarze nadal walczą, Pani Dorota walczy. Nie pozwólmy jej tracić nadziei!

11 Września 2019, 10:03
Już wkrótce rozpoczyna się terapia! Walczymy do końca!

Dzisiaj pani Dorota kończy radioterapię i pierwszą serię chemioterapii. Walka z guzem mózgu jest ciężka, leczenie dodatkowo daje w kość... Jednak pani Dorota się nie poddaje! Walczy dla swoich bliskich, dla córek, dla całej swojej rodziny i wszystkich tych, którzy w nią wierzą. 

Dorota Jakus Stoga


Jest bardzo dzielna, cały czas się rehabilituje, by odzyskać pełną władzę nad swoim ciałem. 

Kolejnym krokiem w walce z nowotworem jest nowoczesna terapia Optune, która kosztuje majątek. Dzisiaj tylko to daje nadzieję na dłuższe, szczęśliwe życie. O to walczymy! 

Jesteśmy już coraz bliżej zazielenienia paska! Tylko z Waszą pomocą może się udać!

Szpitalny oddział ratunkowy. Tu każdego dnia pomagałam ludziom, niejednokrotnie ratowałam życie. Mam piękną, choć trudną pracę. Miałam… Na początku lipca okazało się, że w mojej głowie jest śmiertelny wróg — glejak wielopostaciowy w IV stopniu złośliwości. Jestem lekarzem, wiem, w jak strasznej sytuacji się znalazłam. Nie mogę się jednak poddać. Wierzę, że zatrzymam tego potwora, że jeszcze wrócę do pracy… Dziś proszę o pomoc, o szansę na życie.

Dorota Jakus Stoga

Mam 55 lat, dopiero 55 lat… Mam też dwie wspaniałe córki, pracę, w której jestem potrzebna, pasje i plany na przyszłość. Kocham podróże, nasze Bieszczady, zwierzęta, jestem ogromną fanką zespołu Kult, jeżdżę na większość koncertów! Cały czas w biegu, w ruchu, zawsze niezależna, nie wiem, co to nuda. Ostatnie lata spędziłam pracując w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, wcześniej przez ponad 25 lat leczyłam pacjentów szpitala w Tuchowie. W tym roku miałam obchodzić okrągłą, 30 rocznicę pracy w zawodzie lekarskim. Niestety, życie postanowiło napisać mi inny scenariusz...

Zamiast świętować, jestem zmuszona walczyć o własne życie... 1 lipca tego roku koleżanka z pracy zauważyła u mnie opadający kącik ust. Wcześniej często bolała mnie głowa, o czym też jej mówiłam. To dało do myślenia, wysłała mnie pilnie na tomograf. Już po tym badaniu wiadomo było, że nie jest dobrze… Okazało się, że w mojej głowie jest guz. Jaki? Tego jeszcze nie wiedzieliśmy, ale trzeba było działać szybko...

Dorota Jakus Stoga

Operacja usunięcia guza, którą wykonano w Tarnowie już kilka dni póżniej, dokładnie 5 lipca, potwierdziła najczarniejszy scenariusz. Guz, którego u mnie zdiagnozowano, to glejak wielopostaciowy IV stopnia (GBM IV). Najgorszy z możliwych, niezwykle niebezpieczny… Podczas operacji usunięto ok. 98% guza, reszty nie udało się bezpiecznie wyciąć. Niestety, taki glejak zawsze odrasta, nawet usunięty w całości. Za każdym razem coraz bardziej agresywny, to śmiertelne zagrożenie, życie na tykającej bombie. Jest jednak nadzieja!

Cała rodzina, znajomi i przyjaciele szukają dla mnie ratunku. Dzisiaj ogromną szansą na przeżycie jest terapia OPTUNE. To specjalne urządzenie, które trzeba nieustannie mieć przy sobie. Specjalne diody umieszczone na głowie wytwarzają pole, które sprawia, że komórki rakowe się nie dzielą, rak się nie rozrasta. W przypadku złośliwego glejaka to dla osób chorych największa nadzieja na przeżycie. Niestety, jest też horrendalnie droga...

Dorota Jakus Stoga

Jak zapewne dla większości ludzi, również i dla mnie i moich bliskich kwota rzędu ponad pół miliona złotych jest nieosiągalna… Nie mamy takich oszczędności, nie jesteśmy w stanie zdobyć tak wielkich pieniędzy. Dlatego bardzo proszę o pomoc. Proszę o szansę, bym zdążyła zebrać środki na ratowanie swojego życia… Bym mogła jeszcze kiedyś ratować innych.


Dorota

****************

Dorota — wspaniała mama, siostra, ciocia, przyjaciółka, lekarz z powołania, niezwykle aktywna kobieta. To strasznie niesprawiedliwe, że nowotwór zaatakował właśnie ją, właśnie teraz… 5 lipca była operacja, po której jak najszybciej powinno rozpocząć się leczenie OPTUNE, by zatrzymać rozwój raka. Każdy dzień ma znaczenie, każda godzina jest na wagę życia, każda, najmniejsza nawet kwota, daje nam szansę na uratowanie Doroty! 

Dorota Jakus Stoga

Tak wiele razy pomagała innym… Wierzymy, że dobro wraca i wróci właśnie teraz, gdy jest najbardziej potrzebne. Dorota tak bardzo chce wyzdrowieć, cieszyć się życiem, spędzać czas z córkami i przyjaciółmi i dalej leczyć. Chce po prostu żyć...

Pomagając Dorocie, pomożesz też innym — jej pacjentom z SOR, którym oddaje całą swoją wiedzę, doświadczenie i serce. Dzisiaj trwa rehabilitacja, by Dorota odzyskała władzę nad ciałem. Jak dziecko uczy się wszystkiego od nowa. Operacja mózgu to niezwykle poważna ingerencja, jednak nie poddajemy się. Robimy wszystko, by Dorota miała szansę na życie, jednak wiemy, że sami nie damy rady. Bardzo prosimy o pomoc...

Jednocześnie bardzo dziękujemy za wszelką pomoc, zarówno za wpłaty, jak i za przekazywanie tej prośby dalej.

Rodzina i przyjaciele Doroty

********

czytaj także:

gazetakrakowska.pl - KULT zagrał dla Doroty, ciężko chorej lekarski SOR

______________
* Dzięki decyzji ŚP. Jadwigi (https://www.siepomaga.pl/zycie-jadwigi), 75 tysięcy złotych, których nie zdążyła wykorzystać Pani Jadwiga, zostało przekazane na poczet leczenia Pani Doroty. Dziękujemy za dobroć serca, zwłaszcza w najtrudniejszych chwilach życia. 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 7 093 osoby
596 409 zł (89,81%)
Brakuje jeszcze 67 598 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0053934 Dorota