Śmierć znów zagląda w oczy dziecka❗️Ruszamy z pomocą, zanim będzie za późno!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 946 osób
463 045,19 zł (102,43%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0048173 Natan
Zbiórka na cel
Immunoterapia Anty GD-2 w walce z nawrotem neuroblastomy

Natan Gajk, 6 lat

Sosnowiec, śląskie

Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do węzłów chłonnych, szpiku i kości

Rozpoczęcie: 16 Czerwca 2020
Zakończenie: 16 Września 2020

Poprzednie zbiórki

377 614,88 zł (100,38%)
immunoterapia anty-GD2 w Krakowie

8 460

07.03.2019 - 30.04.2019

immunoterapia anty-GD2 w Krakowie

8 460

377 614,88 zł

07.03.2019 - 30.04.2019

Wróciło! Drugi raz trzeba stoczyć walkę ze straszliwą i śmiertelną chorobą, z tym paskudztwem, o którym chcielibyśmy już zapomnieć. Ale ona jest podstępna i atakuje ze zdwojoną siłą... Za szybko i zbyt niespodziewanie. Już było czysto, już było tak dobrze. Niestety, ale końcowe wyniki badań wyszły bardzo źle! Scyntygrafia zaświeciła. Pojawiły się zmiany na kościach udowych i kościach ramieniowych. Po raz drugi stajemy do walki z Neuroblastomą. Nigdy się nie poddamy i będziemy walczyć o życie Natana!

Jak się to zaczęło? We wrześniu 2018 Natan skończył 4 lata. To piękny moment, jego życie przecież dopiero się zaczynało. Przed nim tysiące pięknych chwil i miliony doświadczeń. Los postanowił inaczej...

Natan Gajk

W październiku zaczął go boleć brzuszek. Kilka wizyt u lekarza, aż wreszcie skierowanie na konsultację do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego. Myśleliśmy wtedy – to nic, przecież miliony ludzi na to zachorowało. Szybki zabieg i do domu. I wtedy, 14 listopada diagnoza na szpitalnej izbie przyjęć. Diagnoza która powaliła nas z nóg – guz. Tysiące myśli bombardowało nasze głowy. 

Guz? Rak? Przecież on ma zaledwie 4 lata? Przyjęto nas w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na oddział Onkologii i Hematologii. Kilkadziesiąt nieprzyjemnych i inwazyjnych badań, aż do ostatecznej diagnozy – Neuroblastoma. Słowo, które w jednej chwili przewróciło nasze i jego życie do góry nogami. Guz nadnercza, IV stopień złośliwości, z rozsiewem do węzłów chłonnych brzusznych, śródpiersiowych, obojczykowych oraz do szpiku i do kości udowej. Zaczęła się szybka walka o życie

Natanka, bo sklasyfikowano go do wysokiej grupy ryzyka. Natan przeszedł wiele cykli chemioterapii, rozległą operację wycięcia guza oraz 14 cykli naświetlań. Przeszedł przeszczep szpiku kostnego, megachemię i na końcu Immunoterapię Anty GD2- 5 cykli. Niestety całe leczenie zostawiło wiele skutków ubocznych, takich jak: niedosłuch ototoksyczny czy też spory ubytek wzroku, zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym.

Natan Gajk

Zebraliśmy niewyobrażalne dla nas pieniądze na immunoterapię AntyGD2 dzięki ludziom dobrych serc poprzez fundację Siepomaga w zeszłym roku. To dzięki temu Natan wziął ich pięć cykli. I tak pięknie szło. Te słowa po ostatnich badaniach – jest czysto. Jak poezja, jak najpiękniejsza muzyka i teraz jak strzał w plecy – nawrót z rozsiewem. I to tak dużym rozsiewem.

Dlaczego? Dlaczego znowu? Stajemy więc do walki po raz drugi! Natanek jest teraz leczony w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Jest aktualnie po chemioterapii protokołem TVD, po której przyszedł straszny kryzys! Po tej kolejnej megachemii organizm Natana był tak bardzo osłabiony i wyjałowiony, że przyplątało się zakażenie posocznicą. Szybko rozwijająca się sepsa, spowodowała stan zagrożenia życia. Nie wiadomo było, z której strony szukać zakażenia.

Posiewy pokazały zakażenie gronkowcem, Clostridium i innymi bakteriami. Po tygodniu kiedy stan był bardzo ciężki i zagrażający życiu sytuacja zaczęła się stabilizować lecz okazało się, że dodatkowo pomimo pobytu w ścisłej izolatce złapał Adenovirus i Rotavirus.

Dzisiaj czekamy na decyzję chirurga czy nie zrobiła się perforacja jelit. Lekarze pomimo przetoczeń płytek i krwi nie potrafią powiedzieć, dlaczego tak szybko poziom płytek krwi spada. Przetoczenia odbywają się codziennie, a dodatkowo jest to trudne, ponieważ Natan ma grupę krwi B Rh-, której jest bardzo mało wśród dawców.

Zdecydowano, że kolejnego protokołu TVD przejść nie może (planowane były trzy), ponieważ kolejna dawka może go zabić. Zaplanowano więc inny protokół walki z nowotworem. Przecież to jest cel nadrzędny, wygrać z nowotworem i uratować go od śmierci.

Natan Gajk

Jak tylko stan po sepsie się ustabilizuje, Natan dostanie dwa cykle specjalnej chemioterapii (niestety również płatnej), a potem dwa cykle immunoterapi Anty GD2 połączonej z chemioterapią, która niestety w takim zestawie nie jest refundowana przez NFZ. Koszt tych cykli to około 81 tysięcy Euro. Dla nas – pieniądze niewyobrażalne. Nawet nie mamy czego sprzedać, żeby zgromadzić te fundusze. Dlatego zdecydowaliśmy się prosić Państwa kolejny raz o wsparcie.

Życie Natanka nie może się teraz skończyć. Jeszcze tyle rzeczy przed nim. Nie pozwolimy, aby śmierć wyrwała go z naszych ramion. Jest naszym skarbem, naszym cudeńkiem. Błagam, pomóżcie nam ratować naszego synka. Za każdą wpłatę będę ogromnie zobowiązana i wdzięczna z całego serca.

Mama - Marta.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 946 osób
463 045,19 zł (102,43%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0048173 Natan