❗️Druga wznowa białaczki i ostatnia szansa na życie – walczymy z czasem!

PILNE!
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 21 246 osób
1 214 668,47 zł (93,15%)
Brakuje jeszcze 89 260,53 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0088393 Piotr
Zbiórka na cel
Terapia Car-T Cell – leczenie ostatniej szansy

Piotr Kostyra, 5 lat

Wyry, śląskie

Ostra białaczka limfoblastyczna - wznowa

Rozpoczęcie: 28 Września 2020
Zakończenie: 16 Listopada 2020

Poprzednie zbiórki

366 884 zł (104,51%)
Immunoterapia lekiem Blinatumomab jako ostatnia szansa

8 338

04.10.2019 - 15.11.2019

Immunoterapia lekiem Blinatumomab jako ostatnia szansa

8 338

366 884 zł

04.10.2019 - 15.11.2019

16 Października 2020, 18:45
❗️Chemia nie działa... – lekarze zdecydowali o zmianie leczenia!

Jesteśmy załamani. Niestety wiadomości, które dla Was mamy, znowu są bardzo złe... Okazuje się, że chemioterapia nie działa, szpik Piotrusia dalej zajęty jest w 80% przez komórki nowotworowe! Życie naszego dziecka wymyka nam się z rąk...

Lekarze zdecydowali, że dla Piotrusia zostanie sprowadzony lek, którym był leczony rok temu. Jeśli okaże się skuteczny, będziemy mogli w końcu rozpocząć terapię CAR-T. 

Piotr Kostyra

Poza tym nasz Wojownik źle znosi dotychczasowe leczenie – jest bardzo osłabiony i obolały. Nasza walka z białaczką jest bardzo trudna i nieprzewidywalna. 

Za każdą pomoc, wsparcie i dobre słowo bardzo dziękujemy. Prosimy, trzymajcie za nas kciuki i bądźcie z nami w najtrudniejszej walce w naszym życiu...

Rodzice Piotrusia

Pokaż wszystkie aktualizacje

07 Października 2020, 11:02
Zwiększenie kwoty zbiórki!

Niestety nie mamy dobrych informacji. Wczoraj, ku naszemu zaskoczeniu, otrzymaliśmy nowy, wyższy kosztorys leczenia Piotrusia... To oznacza, że konieczne było zwiększenie kwoty zbiórki.

Piotr Kostyra

Jesteśmy przerażeni, ponieważ życie naszego dziecka zależy od pieniędzy. Nie wyobrażamy sobie jednak, że moglibyśmy się teraz poddać. Wierzymy, że pomocą tak wielu dobrych serc wygramy tę walkę!

W poniedziałek otrzymamy najnowsze wyniki badań szpiku, co zadecyduje o ostatecznym terminie rozpoczęcia leczenia. Musimy być gotowi na każdy scenariusz, dlatego z całego serca prosimy o pomoc...

Rodzice Piotrusia

Kilka dni temu otrzymaliśmy pilny telefon ze szpitala! Kiedy powiedziano nam, że mamy się jak najszybciej stawić na oddział, wiedzieliśmy, że jest źle, ale nie sądziliśmy, że tak bardzo! Szpik Piotrusia zajęty jest w 80% przez komórki nowotworowe – u naszego dziecka doszło do drugiej wznowy białaczki!

Łzy same płyną nam po policzkach, ponieważ po raz kolejny musimy stanąć do walki o życie naszego synka. Lekarze zaproponowali leczenie ostatniej szansy – terapię Car-T Cell, której cena to ponad milion złotych. Termin jej rozpoczęcia? Druga połowa października… Mamy dramatycznie mało czasu, dlatego z całego serca prosimy, pomóż nam ratować Piotrusia!

Piotr Kostyra

Wszystko zaczęło się w sierpniu 2017 roku. Podczas bilansu 2-latka zrobiono Piotrusiowi podstawowe badania krwi. Były złe... Lekarz z niepokojem zlecił ich powtórzenie. Po kilku dniach otrzymaliśmy telefon. Głos ze słuchawki mówił nam, że natychmiast mamy stawić się w szpitalu, że wyniki synka są dramatyczne! Pojechaliśmy… i zostaliśmy tam na rok.

IV piętro szpitala to oddział onkologii dziecięcej. Dla mnie i Piotrusia stał się drugim domem. Synek miał leukocyty na poziomie 0,01. Kilkanaście razy trzeba było mu przetaczać płytki krwi. Każda kolejna chemia wyniszczała coraz bardziej. Widziałem swoje małe dziecko, które nie ma siły wstać z łóżka. Któregoś dnia lekarze poinformowali mnie, że doszło do zakażenia sepsą, a stan Piotrusia jest krytyczny.

Noc, która miała zadecydować o wszystkim, była najgorszą i najdłuższą nocą w moim życiu. W końcu jednak stan synka poprawił się, chemia zaczęła działać. Pojawiło się światełko w tunelu – rak powoli się wycofywał. Szpik był czysty! Kiedy razem z Piotrusiem wracaliśmy do domu, wierzyliśmy, że onkologia stała się przeszłością. Tak było przez rok… Nowotwór dał nam chwilę oddechu, po czym wrócił silniejszy...

Piotr Kostyra

Białaczka wróciła! Szpik Piotrusia znów zajęty był w 95%! Po raz drugi musieliśmy szybko pakować najpotrzebniejsze rzeczy i jechać na oddział. Tym razem wdrożono jeszcze silniejszą chemię. Miała pomóc. Niestety znów uderzyliśmy głową w mur! Na początku października przyszedł wynik badania szpiku. Agresywna chemia nie działa tak jak powinna. Szpik wciąż był zajęty w 75%. Gdybyśmy czekali, Piotrusia nie byłoby już z nami… Wtedy, dzięki pomocy wielu wspaniałych ludzi, udało nam się zebrać bardzo dużą sumę na nierefundowany lek, który zadziałał. Nasz synek przeszedł przeszczep szpiku, a my po raz drugi zaczęliśmy wierzyć, że tym razem rak da naszemu dziecku spokój. Oddalibyśmy wszystko, żeby tak było. Niestety…

Dzisiaj, po ponad trzech latach od diagnozy, znowu jesteśmy w tym samym miejscu, słysząc najgorsze słowa z ust lekarzy… U Piotrusia doszło do drugiej wznowy białaczki!

Piotr Kostyra

Terapia Car-T Cell to rodzaj immunoterapii polegającej na pobraniu limfocytów T od pacjenta i zmodyfikowaniu ich w taki sposób, by potrafiły walczyć z nowotworem. Dla Piotrusia to leczenie ostatniej szansy… Obecnie czekamy na szczegółową wycenę ze szpitala, ale wiemy już, że cena przekroczy milion...

Chcielibyśmy jutro obudzić się i szybko uświadomić sobie, że to wszystko to sen – najgorszy koszmar… Niestety – znowu obudzimy się na oddziale onkologii, obok łóżeczka Piotrusia, wiedząc, że rak wrócił, a nasze dziecko ma ostatnią szansę na życie. 

Błagamy o pomoc, bo wiemy, że bez niej nie zdążymy – bez niej nie uratujemy Piotrusia... 

Mariola i Szymon, rodzice Piotrusia

Piotr Kostyra

TVP3 Katowice:

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 21 246 osób
1 214 668,47 zł (93,15%)
Brakuje jeszcze 89 260,53 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0088393 Piotr