Razem Mimo Wszystko

Szymon Miążek
organizator skarbonki

Szymon Miążek

Cześć!

Nazywam się Szymon Miążek. Jestem wolontariuszem w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, której celem jest opieka nad dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Wszyscy, pracownicy organizacji i wolontariusze, wspieramy również leczenie, edukację oraz rehabilitację naszych podopiecznych w całej Polsce.

Aktualna sytuacja na świecie stawia nas wszystkich w naprawdę trudnej sytuacji. Nie możemy spotkać się z przyjaciółmi, podzielić się swoimi obawami, troskami. Nie możemy nikogo przytulić, zobaczyć łez wzruszenia, uśmiechu. Nawet prozaiczne wykonywanie zakupów jest związane z utrudnieniami i narażeniem zdrowia. Tęsknimy, boimy się, odliczamy dni do daty, która nie jest podana. Czekamy.

Wokół nas, choć bardziej schowane niż zwykle, są osoby z niepełnosprawnościami, które czują jak my, tęsknią jak my, potrzebują bliskości jak my, i tak samo, a może jeszcze bardziej, nie rozumieją tego, co się dzieje. Należą oni do grupy podwyższonego ryzyka, a my nie możemy się z nimi spotkać, porozmawiać, uspokoić czy pocieszyć. Jednak możemy pomóc im w inny sposób...

Szymon Miążek

Powitanie wiosny, które co roku odbywa się w ośrodku „Dolina Słońca” w Radwanowicach, musiało zostać odwołane. Każde takie wydarzenie jest ogromnym przeżyciem zarówno dla podopiecznych, jak i wolontariuszy. Miałem szczęście spędzić kilka cudownych miesięcy w „Dolinie Słońca”. Radość ze wspólnego układania bukietów, rozmów, z przygotowań do wydarzeń nie jest możliwa do opisania. To po prostu się dzieje. A dzieje się to z taką mocą, że jest niemożliwe do zapomnienia.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w jednym momencie stracili możliwość udziału w zajęciach, rozwoju zainteresowań, ale też rozmów z profesjonalnymi terapeutami i psychologami. Stracili poczucie bezpieczeństwa, które konieczne jest na drodze leczenia i rehabilitacji. Wielu z podopiecznych, w celu zachowania zdrowia, nie wychodzi z domu. Fundacja „Mimo Wszystko” każdego dnia dostarcza im posiłki, kładąc je na wycieraczce przed drzwiami. Dzienny zestaw trzech posiłków to koszt 30 zł. To niska cena, możliwa dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej lokalnej firmy gastronomicznej.

Celem zrzutki jest 5 tysięcy złotych, które zostanie przekazane na cele statutowe Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. To ponad 160 posiłków dla naszych podopiecznych! Choć teraz nie możemy się z nimi spotkać, pragniemy chociaż w ten sposób być bliżej nich, bliżej siebie. Zapewnić im posiłek każdego dnia, konieczną pomoc.

Bądź z naszymi podopiecznymi, pomóż zapewnić im to, czego potrzebują – wpłać kwotę na zbiórkę
Oraz
Bądź z tymi, którzy potrzebują rozmowy. Zadzwoń do nich, bo może właśnie na nią czekają.

#zostanwdomu ale #razemmimowszystko

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Wspaniale, że działasz Szymon!! I to na tak wielu polach! :) Podziwiam <3
50 zł

Patrycja

15 zł

Paulina Ciura

30 zł

Anonimowy Pomagacz

smacznego

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
65%
3 281 zł Wsparły 54 osoby CEL: 5 000 ZŁ