Stowarzyszenie Remedium

Stowarzyszenie Remedium

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Tymbark, małopolskie

Głównym zadaniem Stowarzyszenia Remedium jest wspieranie działań zmierzających do pełnej integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.
 
Dążymy do ochrony praw i godności osób niepełnosprawnych oraz do podniesienia świadomości społeczeństwa związanej z problematyką środowisk osób niepełnosprawnych.
 
Organizujemy warsztaty, szkolenia, obozy szkoleniowe i terapeutyczne dla rodziców, pracowników instytucji i placówek zajmujących się sprawami osób niepełnosprawnych.
 
Prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej dla 60 osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z terenu powiatu limanowskiego.
 
Podejmujemy szereg inicjatyw mających na celu zaangażowanie osób niepełnosprawnych w aktywne życie społeczne poprzez organizację różnego rodzaju imprez - Integracyjnych Artystycznych Plenerów Ceramicznych, Jesiennych Pikników z Warsztatami czy prowadzenie Teatru Kukiełkowego „Nowi Gotowi”.

W ostatnim okresie podjęliśmy działania zmierzające do powstania Zakładu Aktywności Zawodowej - Domu Wypoczynkowego w Męcinie, w którym pracę znalazłyby osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. 

 

Wpłaty

Ładuję...