Fundacja Rób Dobro

Fundacja Rób Dobro

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Sosnowiec, śląskie

Głównym celem fundacji jest tworzenie, realizowanie i wspieranie inicjatyw służących dokonywaniu dobrych zmian w życiu osób i zwierząt w trudnej sytuacji, a także zmianie świadomości społecznej, służącej szerzeniu działania dobra.

Fundacja Rób Dobro, stara się pomagać podopiecznym, poprzez włączanie ludzi do swoich działań. Organizujemy wydarzenia, które sprawiają radość i przyjemność ludziom, ucząc, jak łatwe jest pomaganie i robienie dobra. Robimy coś pięknego dla naszych gości, osób wspierających, mieszkańców i wierzymy, że Wy odwzajemnicie się tym samym i wesprzecie finansowo zbiórki dedykowane naszym podopiecznym.
Zrobiliśmy dla Was Koncert Charytatywny z występami 5 wykonawców oraz Wielki Mecz Charytatywny Reprezentacji Artystów Polskich i Drużyny Fundacji Rób Dobro.
Przed nami Wielki Mecz Rewanżowy, gdzie kolejny raz zobaczymy wielkie gwiazdy oraz magiczny weekend sztuk - z charytatywnymi warsztatami tańca, koncertem oraz wyjątkowymi wyścigami na hulajnogach.
Organizujemy także niezwykle ważne akcje społeczne - takie jak wieszaki w ramach Wymiany Ciepła, by osoby posiadające nadmiar ciepłych ubrań mogły podzielić się z tymi, którzy marzną zimą.
Akcja bardzo dla nas ważna to Za dużo jedzenia, miejsce do dzielenia - akcja służąca również społecznej pomocy - oddawaniu zapasów jedzenia, których ogrom jest marnowany w gospodarstwach domowych i trafia do śmieci. Teraz można je przynieść do naszych punktów, zostawić w pojemnikach i w ten sposób sprawić, że ktoś inny będzie mógł ugotować sobie z nich ciepły posiłek. Łatwa, bardzo potrzebna akcja. By się udała potrzeba coraz to większej ilości osób, które chociaż raz w miesiącu postanowią Dzielenie jedzeniem zaplanować jako jedną ze swoich ważnych spraw..
***
Fundacja Rób Dobro powstała, by pomagać bardziej i mocniej niż w dotychczasowym dwudziestoletnim doświadczeniu pomysłodawcy na rzecz różnych organizacji oraz bogatym doświadczeniu wspierającej Rodziny. Po prostu dobrze jest pomagać :) 

Niepohamowana chęć działania dla innych. I po prostu dobro we krwi. W dodatku genetycznie uwarunkowane, bo jesteśmy w fundacji rodzinne. Odkąd pamiętam, a raczej nie pamiętam odkąd.. Zawsze był ktoś lub coś wartego pomocy, wsparcia, działania. Trzeba było zachęcić innych do przyłączenia się; zorganizować akcję, zbiórkę, gdzieś zadziałać na rzecz czegoś naprawdę ważnego.

Najpierw Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - za zgodą rodziców, bo wolontariusz nieletni. Zbieranie pieniędzy do puszki, gdy zima była naprawdę porządna i mróz dawał się we znaki. Zorganizowanie dyskoteki na rzecz WOŚP. I to samo przez wiele długich lat. W międzyczasie Podwieczorki dla Itaki i lokalne inicjatywy. Potem założenie i koordynowanie aż przez 3 lata oddziału śląskiego Fundacji Mam Marzenie - spełniającej marzenia śmiertelnie chorych dzieci. Zrealizowaliśmy pierwszych sto- naprawdę magicznych marzeń. Takich jak spotkanie sławnego amerykańskiego paleontologa, zostanie księżniczką, policjantem, rycerzem, czy wizyta na grobie Papieża Jana Pawła II. Następnie miał miejsce powrót do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by po przejściu surwiwalowego 2-dniowego szkolenia z pierwszej pomocy, zostać członkiem Pokojowego Patrolu. Pojawiła się Fundacja DKMS Baza Komórek Macierzystych. I tak od pięciu lat pojawiają się nasze Dni Dawcy Szpiku, z których już parę osób naprawdę zostało bliźniakami genetycznymi potrzebujących chorych. Trzy lata bycie liderem połowy Sosnowca w Szlachetnej Paczce – kilkadziesiąt rodzin, które otrzymały pomoc, dziesiątki cudownych darczyńców, niezwykli wolontariusze, cudowni współpracownicy. Te wszystkie doświadczenia sprawiły, że pojawiła się Fundacja Rób Dobro. Mamy nadzieję na wspaniałe historie, cudowne inicjatywy, niezwykłych ludzi.

Wszystko i wszystkich, by Robić Dobro!

Wpłaty

Ładuję...