Zostałem potrącony przez pociąg, walczę o protezę

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
2 dni do końca
Wsparło 29 osób
1 076 zł (1,18%)
Brakuje jeszcze 89 349 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Zakup protezy nogi

Robert Sosnowski, 41 lat

Wrocław, dolnośląskie

Stan po wypadku

Rozpoczęcie: 5 Czerwca 2020
Zakończenie: 31 Października 2020

To stało się tak niedawno temu, że do tej pory trudno mi w to uwierzyć... Zostałem potrącony przez pociąg, a na skutek obrażeń lekarze musieli mi amputować nogę. Cały czas jednak wierzę w to, że jeszcze uda mi się stanąć bez pomocy kul, przejdę kilka kroków i wrócę do życia, które miałem jeszcze niedawno...

Robert Sosnowski

Człowiek w zderzeniu z wielotonową żelazną maszyną nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Potem szpital, ból, niedowierzanie. Po chwili rozpoczyna się era koronawirusa. Wszystko staje na głowie, odwiedziny na oddziale zostają wstrzymane. Nie wiadomo, co się wydarzy jutro. Strach, przerażenie, niepewność. Okoliczności nie sprzyjają dochodzeniu do zdrowia.

Szczęście w nieszczęściu, że dzisiejszy rozwój nauki i technologii pozwala ludziom po amputacji nogi normalnie funkcjonować. Nowoczesne protezy tak dobrze zastępują zdrowe nogi, że nosząc długie spodnie, mógłbym całkowicie ukryć swoją trudną historię. Niestety, tak bardzo zaawansowane urządzenia kosztują niebotyczne kwoty, czasami przekraczające wartość kilku samochodów. Skąd wziąć pieniądze na zakup?

Uwielbiałem moją codzienność sprzed wypadku. Uwielbiałem bezinteresownie pomagać. Byłem wolontariuszem i pomagałem osobom bezdomnym, ponieważ znacznie łatwiej jest dawać pomoc innym niż samemu o nią prosić. Cały czas wierzę, że uda mi się odwrócić role, że to znów ja będę mógł wyciągnąć pomocną dłoń do innych i czerpać z tego wielką radość.

Póki to się nie stanie pozostaje mi czekać na wsparcie dobrych ludzi, którzy pomogą mi zdobyć środki na protezę. Wiem, że jeszcze bardzo dużo dobrego mogę zrobić dla innych, ale zanim to się stanie, muszę zrobić, co się da, by odzyskać moje dawne życie. Proszę, pomóż mi... 

Robert

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
2 dni do końca
Wsparło 29 osób
1 076 zł (1,18%)
Brakuje jeszcze 89 349 zł
Wesprzyj Wesprzyj