Trójka rodzeństwa w potrzebie! Potrzebna pomoc ❗️

Witold, Mateusz i Irena Kulbiccy

Trójka rodzeństwa w potrzebie! Potrzebna pomoc ❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0215798
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Witold, Mateusz i Irena Kulbiccy, 7 lat
Wieliczka, małopolskie
Witold: Zespół Arnolda-Chiariego typu I, niepełnosprawność intelektualna, mózgowe porażenie dziecięce - postać móżdżkowa, epilepsja, autyzm; Mateusz: autyzm, choroba Fahra; Irena: Zespół Aspergera, zaburzenia obsesyjno-kompulsywna, tiki przewlekłe
Rozpoczęcie: 25 Października 2023
Zakończenie: 23 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Nie wiem, jak mamy dziękować Wam za dotychczasowe wsparcie! Opieka nad trójką chorych dzieci nie jest łatwa… Dzięki Wam ta codzienność jest choć trochę prostsza! Dziękujemy!

Zostańcie z nami… Proszę, poświęć chwilę, przeczytaj:

Mateuszek jest naszym trzecim Szczęściem. Przyszedł na świat w 2013 roku. Po porodzie czekałam, aż położne przyniosą dziecko do karmienia. Tak się jednak nie stało. Po 2 godzinach oczekiwania okazało się, że synek leży na oddziale intensywnej terapii i walczy o życie… Ma zdiagnozowaną rzadką chorobę genetyczną, która zdarza się raz na milion – chorobę Fahra, która objawia się tym, że wapń nie jest transportowany do kości. Mateusz ma zwapnienia mózgu, nerki oraz skóry.

Synek nadal cierpi na uporczywe migreny, które towarzyszą chorobie Fahra. Bardzo powoli rośnie i prawie nie przybiera na wadze. Jesteśmy pod stałą opieką lekarza ortodonty ze względu na bardzo duże tyłożuchwie i problemy ze zgryzem, ale nie to jest główny powód do zmartwień. Syn po zabiegu, którego nie dało się uniknąć, ma tylko kilka zębów, pozostałe niestety do tej pory nie wyrosły… Mateusz nie ma czym gryźć, może jeść tylko miękkie, rozdrobione pokarmy. Aby to zmienić, konieczne będzie wykonanie dziecięcych protez zębowych. Pomimo trudności nasz dzielny synek nie poddaje się i każdego dnia walczy o swoje zdrowie.

Witold Kulbicki

Wituś, nasz najmłodszy synek przez pierwszy rok rozwijał się prawidłowo. Radość nie trwała jednak długo. Wituś stopniowo, z każdym dniem mówił coraz mniej. Po wielu badaniach usłyszeliśmy diagnozę: ataktyczne porażenie mózgowe, autyzm oraz hipermobilność najwyższego stopnia. Niedawno zdiagnozowaliśmy również Zespół Arnolda Chiariego, który najprawdopodobniej jest przyczyną większości schorzeń. Mamy przed sobą wiele wizyt u neurochirurga i rezonansów wszystkich odcinków kręgosłupa. W pierwszej kolejności musimy wykluczyć jamistość rdzenia, która często towarzyszy temu Zespołowi. Na co dzień synek ma zajęcia indywidualne w ramach przygotowania przedszkolnego. Uczęszcza na nie chętnie i bardzo chce się rozwijać, choć szybko się męczy. Jesteśmy pod stałą opieką wielu specjalistów.

Niestety nasza 12-letnia córeczka również ma problemy ze zdrowiem. Cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i tiki przewlekłe. Lekarze prowadzą badania w kierunku niedosłuchu, czekamy na wyniki.

Każdego dnia walczymy, nie poddajemy się i próbujemy pomóc dzieciom, a udaje się to w dużej mierze dzięki pomocy ludzi o wielkim sercu. Wszystkim dobrym duszom dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i prosimy, zostańcie z nami!

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0215798
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki