Walka o sprawne życie Romusia – błagam o RATUNEK❗️

Roman Antsikewicz

Walka o sprawne życie Romusia – błagam o RATUNEK❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0162693
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, specjalistyczny sprzęt

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Roman Antsikewicz, 2 latka
Mścisław
SMA1
Rozpoczęcie: 19 Czerwca 2023
Zakończenie: 20 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Romuś przechodzi obecnie badania wstępne przed podaniem leku, ocenę stanu fizykalnego i jego możliwości ruchowych. Codziennie odwiedzamy innych specjalistów, gdzie mój synek dzielnie znosi wszystkie kolejne badania, oraz zabiegi, w tym te nieplanowane...

Dzięki Waszej ogromnej pomocy i dobrym sercom po ponad dwuletniej walce o życie Romka udało nam się wyruszyć do kliniki w Dubaju po ratujący życie Romka lek.

Ta ponad dwuletnia walka o życie mojego synka nie była łatwa, a los w jej trakcie rzucał nam ciągle kłody pod nogi, do samego końca, wliczając w to problemy z formalnościami przed wylotem i powodując kolejne opóźnienia, a tym samym dodatkowe koszty związane między innymi z kończącymi się zapasami leków podtrzymujących i koniecznością zamówienia dodatkowych zapasów.

Roman Antsikewicz

Niestety, podczas pobytu w szpitalu Romuś zaczął gorączkować, ponieważ gorączka nie ustępowała, konieczne było zastosowanie antybiotyku, co ponownie opóźnia nam termin podania terapii genowej. Po antybiotyku trzeba odczekać około 3 tygodni zanim Romek będzie mógł przejść badania zgodności przed podaniem leku. Takie są niestety procedury...

Już teraz wisi nad nami widmo dodatkowych kosztów związanych niezbędnym sprzętem rehabilitacyjnym, bez którego walka o sprawność mojego dziecka nie będzie możliwa. Dostaliśmy kosztorys gorsetu, ortez, usztywniaczy do rąk, specjalnego pasa na przeponę – to koszt około 30 tysięcy złotych. Już teraz ponieśliśmy dodatkowe koszty zabiegów dentystycznych niezbędnych, by Romek otrzymał lek. Do tego zakupu specjalistycznej platformy wibracyjnej, ssaka do odsysania plwocin z buzi i tchawicy. Czeka nas też zakup odpowiedniego wózka dla Romusia, dostosowany do jego potrzeb.

W tym momencie nie myślimy nawet o żadnych turnusach rehabilitacyjnych, a to przecież one będą kluczowe dla uzyskania sprawności Romka po otrzymaniu terapii genowej.

Roman Antsikewicz

Nie stać nas na pokrycie kosztów tego wszystkiego, a bez tego walka o godne życie i sprawność mojego synka nie będzie możliwa. Bez systematycznej i  profesjonalnej rehabilitacji Romuś nie zyska utraconej sprawności.

Kochani zrobiliście dla mojego dziecka już tak wiele. Ale ta walka jeszcze się nie zakończyła, dlatego proszę Was z całego serca, pomóżcie mojemu synowi stanąć do walki o chociaż trochę lepsze dzieciństwo niż to, którego do tej pory doświadczył.

Tak bardzo pragnę, aby mój synek mógł być sprawny, aby stał się niezależnym i samodzielnym, aby jego dzieciństwo było chociaż trochę radosne, aby jego rzeczywistością nie było łóżeczko, które jest jego małym więzieniem, a jedynym widokiem jaki widzi na co dzień, jest sufit pokoju.

Elena, Mama Romusia

Roman Antsikewicz

INSTAGRAM 

FACEBOOK

TIK TOK

LICYTACJE

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0162693
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki