Romanowi grozi amputacja! Pomóż mu przed nią uciec!

Roman Pańtak

Romanowi grozi amputacja! Pomóż mu przed nią uciec!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0234864
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Roczne leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Roman Pańtak, 58 lat
Kielce, świętokrzyskie
Złamanie kości śródstopia, uraz tętnicy grzbietowej stopy
Rozpoczęcie: 24 Listopada 2022
Zakończenie: 16 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Czasem z pozoru błahe wydarzenia są w stanie przewartościować w naszym życiu wszystko. Mój brat przekonał się o tym w maju 2022 roku. Romek pracował jako kierowca samochodów ciężarowych. Jednego dnia, wychodził z pojazdu, ześlizgnął się ze stopni tira i złamał kości śródstopia. 

Gdy Romka przetransportowano do szpitala, przeprowadzono niezbędną operację. Niestety, chociaż udało się poskładać wszystkie kości, podczas zabiegu doszło do uszkodzenia tętnicy grzbietowej stopy. Po czterech dniach brata wypisano ze szpitala z rozległą raną. Wdała się infekcja i Romek chwilę później znów znalazł się w szpitalu. Tym razem spędził w nim miesiąc. Już wtedy pojawiło się zagrożenie amputacją. Ostatecznie podjęto jednak decyzję o próbie ratowania stopy. Oczyszczono tkanki i brat otrzymał wypis. Rana się zasklepiła. Niestety, noga znów spuchła, co wzbudziło w Romku niepokój. Okazało się, że doszło do infekcji wewnętrznej - ropnia. Stan stopy coraz bardziej się pogarszał. Pojawił się jeszcze krwiak i kolejne infekcje. Po wykonanym prześwietleniu Romek usłyszał straszne wieści - w przypadku nawrotu zapalenia nie obejdzie się bez amputacji!

Brat usłyszał, że najlepiej udać się do kliniki w Krakowie na konsultację z lekarzem specjalizującym się w tak ciężkich przypadkach. Trafiają do niego osoby, które usłyszały wyroki amputacyjne, a który pomimo takich diagnoz, udało się uratować nogi. Pojechaliśmy i dowiedzieliśmy się, że jest szansa na ratunek. Niestety, jest to długotrwałe leczenie, które będzie wymagało ogromnych nakładów finansowych oraz licznych dojazdów z Kielc do Krakowa. Koszty leczenia obejmują prześwietlenia, tomografie, konsultacje, opatrunki, stabilizatory z tytanowymi elementami. 

Romek nie może teraz obciążać nogi. Niestety, mieszka na czwartym piętrze bez windy.  Musimy mu wynająć mieszkanie na parterze, bądź w budynku z windą, żeby podjęte leczenie było skuteczne, a to wiąże się z kolejnymi kosztami i dodatkowo nadwyręża nasz budżet. Sytuacja nas przerosła. Nie jesteśmy w stanie tego wszystkiego pokryć, a bez Waszej pomocy widzimy jak nadzieja na uratowanie nogi Romka coraz bardziej się oddala. Tak bardzo potrzebujemy Waszej pomocy!

Monika, siostra

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0234864
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki