Pomóżmy Arkowi ! Nie Bądźmy obojętni !

mariuszpachla
organizator skarbonki

Drodzy Państwo,

W dniu 15 maja wyruszam na wyprawę rowerową z miejscowości Bartąg do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Wyprawa liczy 3300 km i będzie wiodła przez: Polskę, Niemcy, Francję oraz Hiszpanię. Powrót samolotem z Santiago zaplanowałem na 30 czerwca.

Chciałbym żebyście Państwo w trakcie trwania mojej wyprawy  wspólnie ze mną zbierali pieniądze na leczenie oraz rehabilitację Arkadiusza Bartnika podopiecznego Fundacji Przyszłośc dla Dzieci. Arek od urodzenia choruje na dystrofię mięśniową Duchenne`a. ( zanik mięśni ).

Mając świadomość , że "skarbonka" się napełnia, o wiele łatwiej będę pokonywać każdy kilometr.

Trochę o Arku

 Arek jest trzy letnim chłopcem, który ma brata bliźniaka. Życie ciężko go doświadczyło, ponieważ od urodzenia choruje na dystrofię mięśniową Duchenne`a. Jest to choroba uwarunkowana genetycznie, nieuleczalna, powodująca nieodwracalny i postępujący zanik mięśni. Skutkiem choroby jest postępująca utrata siły mięśni do całkowitego unieruchomienia. Po pewnym czasie dochodzi także do znacznego utrudnienia oddychania i degeneracji mięśnia sercowego. Arkadiusz choruje również na niedoczynność tarczycy i jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych m.in. endokrynologicznej, kardiologicznej, rehabilitacyjnej i chorób mięśni w Warszawie. Rodzice ponoszą koszty związane z dojazdami do poradni, na rehabilitację i zakup leków. Niedługo dojdą koszty związane z terapią sterydową, jaką Arek będzie musiał stosować. Z czasem będzie potrzebne zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny (buty ortopedyczne, łuski na stopy, gorset), wózek inwalidzki, respirator, koflator. Sytuacja finansowa rodziny jest trudna. Mama Arka jest osobą bezrobotną, tata pracuje dorywczo.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

A więc…. Podzielmy się!! 

Proszę o wsparcie. Wiem, że mogę na Was liczyć. 

Z góry dziękuję

Mariusz Pachla

Ps. Pieniądze, które wpłyną na konto Fundacji "Przyszłość dla Dzieci " w całości zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Arkadiusza Bartnika (zdjęcie poniżej).

Wsparli

50 zł

falco

50 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

jolcia7

Zdrówka
10 zł

Iw

Zdrówka!
20 zł

Anonimowy Pomagacz

Mariusz Liczymy na Ciebie ;) a dla Arka dużo Zdrowia .
220 zł

Wpłata anonimowa

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
3%
1 135 zł Wsparło 20 osób CEL: 30 000 ZŁ