Fundacja Rozwiązać Autyzm

Fundacja Rozwiązać Autyzm

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Jesteśmy grupą osób, którym zagadnienie autyzmu jest szczególnie bliskie. Wiemy, jak wiele możemy, jako społeczeństwo, dla osób z autyzmem zrobić, jak pomóc im w tym, by mogły żyć pełniej, zwyczajniej i jak wiele  nie robimy, dlatego, że nie wiemy jak. Nie wiedzą rodzice, nie wiedzą specjaliści, nie wiedzą zwykli ludzie.

Naszym celem jest zwiększanie świadomości tych, którzy na co dzień pracują z osobami z autyzmem oraz rodziców autystów. Jednocześnie chcemy szerzyć wiedzę w społeczeństwie na temat tego, kim jest osoba z autyzmem i jak należy ją traktować.

Wspieramy rodziny osób autystycznych tak, by były w stanie odnaleźć się w trudnej sytuacji, jaką jest wychowanie dziecka z autyzmem, prowadzenie terapii oraz radzenie sobie z codziennym życiem. Wspieramy także profesjonalistów w tej szalenie wymagającej pracy, jaką jest nauczanie i terapia osób z autyzmem.

Działalność Fundacji Rozwiązać Autyzm skupia się na edukacji w zakresie autyzmu. Kiedy wiemy, na czym polega zaburzenie, łatwiej nam zrozumieć zachowania i problemy autystów a tym samym tworzyć skuteczne rozwiązania. Dlatego wprowadzamy do Polski skuteczne metody terapii autyzmu.

Propagujemy wiedzę z zakresu autyzmu, rozwoju dziecka, funkcjonowania układu nerwowego poprzez tłumaczenie książek, organizowanie szkoleń i seminariów. Chcemy w ten sposób zwiększać profesjonalistom dostępność do wiedzy i kompetencji a tym samym zwiększać rodzinom dostępność do terapii metodami dotychczas w Polsce nieobecnymi.

Wpłaty

Ładuję...