ZBUDUJ Z NAMI PRZEDSZKOLE MONTESSORI DZIECIOM Z RWANDY

Fundacja Daj Mi Czas
organizator skarbonki

Rwanda, kraj leżący w samym sercu Afryki, większości z nas kojarzy się z ludobójstwem pierwszej połowy lat 90-tych oraz biedą i ubóstwem mieszkańców. Co prawda sytuacja w Rwandzie od kilku lat uległa znacznej poprawie. Obecny prezydent przyczynił się do znacznego wzrostu gospodarczego kraju, szybkiej modernizacji i dynamicznego rozwoju przemysłu. Jest to państwo bezpieczne pod względem inwestycji i lokowania środków pieniężnych, w przeciwieństwie do niektórych afrykańskich sąsiadów. Jednak władze kraju stawiają przede wszystkim na inwestycję w takie filary jak „informacja i technologia”, pomijając niektóre ważne sfery. Przed Rwandą jest nadal kilka „gór do pokonania” na drodze do wyrównanie szans z bardziej rozwiniętym gospodarczo państwami świata.

Anonimowy Pomagacz

Najważniejszą z nich jest inwestycja w kapitał ludzki poprzez rozwój szkolnictwa i ogólnie ujmując edukację społeczeństwa od najmłodszych lat, alby zapewnić tak ważny dla Rwandyjczyków łatwiejszy start w życiu.

Dlatego też Fundacja "Daj mi czas" w 2015 roku we współpracy ze Zgromadzeniem Księży Marianów podjęła inicjatywę budowy przedszkola w Nyakinama, aby zapewnić dostęp do nauki dzieciom z tej miejscowości. Założyliśmy zbiórkę publiczną nr 2015/3601/OR pod nazwą BUDUJEMY PRZEDSZKOLE W NYAKINAMA - RWANDA.

Dzięki wsparciu finansowemu darczyńców pod koniec listopada 2016r. udało nam się zrealizować pierwszy etap inwestycji, czyli zakup działki pod budowę wspomnianej placówki oświatowej. Zebraliśmy ponadto środki na zakup ogrodzenia i doprowadzenie mediów.

Jednak nie mamy wystarczających środków na dalsze etapy budowy. Dlatego też uprzejmie prosimy o Państwa wsparcie. Kolejnym krokiem będzie budowa fundamentów pod przedszkole a końcowym wybudowanie i wyposażenie przedszkola Montessori w Nyakinama, a także wspardzie edukacji konkretnych dzieci w tej placówce.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy i zrealizowanie kolejnego etapu budowy- postawienie fundamentów przedszkola w Rwandzie.

Warto zrobić coś dobrego! Dziś Ty pomożesz dzieciom z Rwandy a z pewnością okazana pomoc drugiemu człowiekowi do Ciebie "wróci"!

Anonimowy Pomagacz

Dodatkowe informację możecie Państwo uzyskać kontaktując się z nami pod nr telefonu 22 662-74-75 lub mailowo: sekretariat@poem.pl

Fundacja "Daj mi czas"

KRS 0000225682

dajmiczas.org

Wsparli

5 zł

Wpłata anonimowa

5 zł

Wpłata anonimowa

5 zł

Wpłata anonimowa

Na budowę przedszkola w Rwandzie
10 zł

Wpłata anonimowa

5 zł

Wpłata anonimowa

Rwanda
Darowizny trafiają bezpośrednio do
0,1%
30 zł Wsparło 5 osób CEL: 119 999 ZŁ
Wesprzyj