Bez partytury, bez dyrygenta i bez… WZROKU! Pomóż nam zorganizować koncert Ścieżka do Betlejem.

Ścieżka do Betlejem

Bez partytury, bez dyrygenta i bez… WZROKU! Pomóż nam zorganizować koncert Ścieżka do Betlejem.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0355438
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Organizacja Świątecznej trasy koncertowej młodych niewidomych muzyków

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Prowadnica
Ścieżka do Betlejem
Rozpoczęcie: 2 Października 2023
Zakończenie: 31 Grudnia 2024

Opis zbiórki

Bez partytury, bez dyrygenta i bez… WZROKU!
Zamknij oczy! Wkrocz z nami na Ścieżkę Do Betlejem!

Nie wszystkie zespoły, które słyszysz w okresie świątecznym, składają się wyłącznie z osób niewidomych…
I to niewidomych, dla których brak dyrygenta i partytury, jak się okazuje, nie jest żadną przeszkodą!
Nie mają też widzących opiekunów czy asystentów, którzy podczas koncertu dbaliby o ich wygląd czy aranżacje. Od wejścia na salę prób lub rozpoczęcia koncertu do samego końca są sami!

Posłuchaj naszych wykonań

Tak wyglądały koncerty Ścieżki do Betlejem, odbywające się w okresie świątecznym przez dwa ubiegłe lata. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt pytań, czy planujemy powtórzyć ten projekt.
Niestety, obecnie brakuje nam na to środków…

ALE
Teraz to właśnie Ty możesz pomóc nam znów zorganizować to wydarzenie!

Ścieżka do Betlejem

Czym jest Ścieżka do Betlejem?

Pomysł pierwszy raz pojawił się w 2021 roku. Postanowiliśmy stworzyć zespół składający się z samych niewidomych muzyków i wokalistów. Wiedzieliśmy, że to możliwe, kilkoro z nas ukończyło szkołę muzyczną i miało za sobą mniejsze lub większe występy. Zasięg projektu przerósł jednak nasze najśmielsze oczekiwania! Z radością i wzruszeniem wspominamy koncerty w kościołach, w których może marzły nam ręce, ale serca były gorące! Albo te występy w salach, przed którymi okazywało się, że mamy trzy razy więcej chętnych niż miejsc.

Zespół stworzony z aktywnych zawodowo ludzi z całej Polski nie miał możliwości organizowania regularnych prób, polegaliśmy więc na próbach dłuższych, organizowanych co miesiąc, a takie wyjazdy bardzo sprzyjają integracji!

Dlaczego w tym roku Ścieżka się nie odbędzie?

Udało nam się pokazać widzącym słuchaczom, ile możliwości posiadają niewidomi artyści. Dlaczego więc, skoro projekt był dobry, koncerty nie odbywają się w tym roku?

Odpowiedź jest prosta. Jak nie wiadomo, o co chodzi, zazwyczaj chodzi o pieniądze.

Nie jesteśmy w stanie ponownie zorganizować trasy koncertowej z własnych funduszy. Postanowiliśmy w tym roku nie rozpoczynać trzeciej edycji Ścieżki do Betlejem. Powiedzieliśmy sobie „Mówi się trudno, żyje się dalej!”, ale nasi słuchacze wysłali nam już kilkadziesiąt pytań, czy Ścieżka się odbędzie i dlaczego milczymy w temacie...

Ścieżka do Betlejem

Czego potrzebujemy, żeby zorganizować Ścieżkę w 2024?
Nie oszukujmy się, na Ścieżkę Do Betlejem 2023 jest już za późno.

Ale żeby zorganizować ją za rok, potrzebujemy:

👉 Wynagrodzenia dla uczestników;
👉 Symbolicznego wynagrodzenia lub nagród rzeczowych dla wolontariuszy i asystentów pomagających podczas prób i koncertów;
👉 Miejsca na przynajmniej 5 prób wyjazdowych dla co najmniej 10 niewidomych uczestników (a więc z dobrym dojazdem i na tyle wygodnego, by można było poruszać się, nie widząc), a także wyżywienia i transportu;
👉 Funduszy potrzebnych na wynajęcie dużych sal koncertowych z nagłośnieniem i zestawem perkusyjnym lub zgody władz na charytatywne udostępnienie sal i obsługi technicznej;
👉 Licencji ZAIKS na wykonywanie utworów objętych prawami autorskimi;
👉 Nagłośnienia i obsługi technicznej w miejscach, gdzie nie jest ono zapewniane przez salę;
👉 Transportu i wyżywienia podczas koncertów;
👉 Funduszy na opłaty – opłaty za stronę internetową i serwer, na którym jest założona, rozliczenie księgowe projektu, prowizja dla portalu crowdfundingowego itp.

A w ogóle to, kto za tym stoi?

Fundacja Prowadnica to organizacja wspierająca osoby niewidome, głównie niewidomą młodzież wraz z jej rodzinami, nauczycielami i opiekunami. Chcemy, by osoby niewidome miały jak najwięcej możliwości, zarówno w kwestiach edukacji, jak i rozrywki czy rozwijania pasji. Od ok. dwóch lat prowadzimy badania nad wykorzystaniem druku 3D przy wykonywaniu dostępnych gier, pomocy naukowych czy przedmiotów użytku codziennego dla osób niewidomych, a nasze produkty stają się coraz bardziej popularne na tym, bądź co bądź, niewielkim rynku. Ponadto dzięki Fundacji Prowadnica działa portal społecznościowy EltenLink, zrzeszający osoby niewidome z całego świata. Prowadzimy również konsultacje dla rodziców i nauczycieli osób niewidomych, którzy chcą dowiedzieć się, jak mogą pomóc swoim podopiecznym. Cały Zarząd Fundacji Prowadnica składa się wyłącznie z osób niewidomych.

Uważasz, że Ścieżka jest ważna? Dała coś Tobie lub Twoim bliskim?
POMÓŻ! Daj szansę zobaczyć ją innym!

Pokój ludziom dobrej woli!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0355438
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki