Ścigamy się z wirusem!

Drużyna DOZ Fundacji
organizator skarbonki

Dołączamy do ogólnopolskiej akcji walki z koronawirusem. Założyliśmy skarbonkę, dzięki której chcemy zebrać środki na zakup środków ochrony osobistej dla personelu i mieszkańców DPS-ów.

Jak co roku DOZ Fundacja jest partnerem społecznym Łódzkiego Maratonu. Od 10 lat skutecznie zachęca wszystkich do biegania i podejmowania przy tym inicjatyw charytatywnych, tak by wysiłek na trasie przynosił coś więcej niż pobity rekord.

Co roku zbierała się nasza drużyna biegowa przyjaciół DOZ Fundacji - od zasłużonych maratończyków, przez pasjonatów biegania, na szalonych amatorach skończywszy :) Łączyło nas jedno - przy okazji startu chcieliśmy robić coś dobrego.

Również w tym roku pełni biegowego zapału zaczęliśmy formować nasze szeregi. Zaskoczyła nas nowa rzeczywistość - epidemia koronawirusa. To nowe, nieznane doświedczenie dla nas wszystkich, czas izolacji, ograniczeń, czas oczekiwania co przyniesie następny dzień, czas troski. Dlatego też, pomimo przełożenia Maratonu na wrzesień,  zrodził się w nas pomysł, wewnętrzna potrzeba odpowiedzi na najważniejsze wyzwania ostatnich dni.

Postanowiliśmy wspomóc mieszkańców i personel Domów Pomocy Społecznej. Sytuacja w DPS-ach jest dramatyczna. Osoby starsze, schorowane, zamknięte od wielu tygodni w swoich pokojach mogą liczyć jedynie na kontakt pracowników i personelu. Jednak w większości placówek brakuje maseczek, rękawiczek, fartuchów ochronnych, przyłbic. Wiemy z wiadomości, jak niebezpieczne jest przedostanie się wirusa w takie miejsca. Chcemy uchronić pensjonariuszy przez zakażeniem koronawirusem i jego następstwami.

Pierwsza tura pomocy została już przekazana. Do mieszkańców łódzkiego Domu Pomocy Społecznej "Włókniarz" trafiły środki finansowe oraz darowizny rzeczowe. Zbieramy dalej! Każdego tygodnia dostajemy kilka próśb o wsparcie mieszkańców placówek dla Seniorów. Dlatego postanowiliśmy przedłużyć naszą zbiórkę do końca września. Liczy się każda wpłata!

Dołącz do nas i razem prześcignijmy wirusa!

Drużyna DOZ Fundacji

Drużyna DOZ Fundacji

Drużyna DOZ Fundacji

Wsparli

15 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowa Pomagaczka

zbieramy i pomagamy dalej
10 zł

Anonimowa Pomagaczka

50 zł

MK

Musimy sobie wzajemnie pomagać.
100 zł

Edward Pyrzanowski

Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo, dużo zdrowia

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
18%
920 zł Wsparły 24 osoby CEL: 5 000 ZŁ