Każdy oddech może być ostatnim❗️Pilnie potrzebna pomoc, by ratować życie Seby!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 162 osoby
15 124 zł (71,12%)
Brakuje jeszcze 6 141 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Zakup kamizelki drenażowej, by ratować życie Sebastiana

Sebastian Dąbrowski , 20 lat

Płock, mazowieckie

Mózgowe Porażenie Dziecięce, padaczka lekooporna

Rozpoczęcie: 28 Października 2019
Zakończenie: 28 Stycznia 2020

Umieram ze strachu, bo każda infekcja mojego synka może być ostatnią! Sebastian traci oddech... Nie mogę pozwolić, by stracił też życie! Błagam o pomoc - ratuj Sebastiana, póki jeszcze można!

Sebastian, mój syn, ma 20 lat. Powinnam teraz cieszyć się z tego, że jest na studiach… Świętować to, że zrobił prawo jazdy, czekać, aż poznam jego dziewczynę… Słuchać opowieści o pierwszym dniu w pracy. Niestety tak nie jest i nigdy nie będzie… Patrzę na mojego syna i widzę bezbronnego chłopca. Sebastian ma ciało 20-letniego mężczyzny, a umysł małego dziecka.

Nie tak miało wyglądać nasze życie… Gdy spodziewałam się synka, myślałam, że będę mamą zdrowego, silnego chłopca. Nasze beztroskie życie trwało tylko kilka miesięcy. HSV. Te 3 litery stały się naszą klątwą, sprowadziły śmierć… To wirus, który wywołuje na wargach popularne „zimno”… W przypadku dzieci, osób o obniżonej odporności, chorych może być zabójczy… Atakuje układ nerwowy, prowadząc do opryszczkowego zapalenia mózgu.

Synek umierał mi na rękach. Lekarzom cudem udało się go uratować. Opryszczkowe zapalenie mózgu to bardzo rzadka choroba… Nieleczona, zabija w 70% przypadków… Prowadzi do bardzo niebezpiecznych powikłań. Sebastian ma Mózgowe Porażenie Dziecięce, padaczkę, jest upośledzony umysłowo. To wszystko skutki wirusa…

Sebastian Dąbrowski

Sen o zdrowym dziecku skończył się bezpowrotnie.  Syn potrzebuje pomocy przez całą dobę. Pomagam mu w każdej czynności… Ubieram, karmię, przewijam, myję. Sebastian nigdy nie będzie samodzielny. Każdego dnia dziękuje jednak za to, że żyje.

Niestety, życie Seby znów jest w niebezpieczeństwie… Płuca synka są niewydolne. Stale łapie infekcje, a każdą kolejną przechodzi coraz gorzej. Syn ma duże problemy z odkrztuszaniem, jego mięśnie są bardzo słabe. Boję się, że zachłyśnie się wydzieliną… Zmęczony wysiłkiem, jest osłabiony, przez bardzo łatwo mu zachorować znowu… To błędne koło. Bardzo się o niego martwię, bo jest z nim coraz gorzej. Każde zapalenie płuc może być dla Sebastiana tym ostatnim!

Ostatnim ratunkiem jest dla Sebastiana zakup kamizelki drenażowej. To urządzenie medyczne, które dzięki drganiom oczyszcza drogi oddechowe. W ten sposób Sebastian pozbędzie się zalegającej w płucach wydzieliny! Jego oddech będzie spokojny i bezpieczny, a życie przestanie być w niebezpieczeństwie!

Zakup kamizelki to dla Sebastiana być albo nie być. Jednak jej koszt to dla mnie kwota nie do zdobycia… Nie wiem, co robić, nie mamy już czasu! Proszę, pomóż mi… To nie suma za zwykły sprzęt, to cena za życie mojego synka. Pozwól mu żyć!

Iwona, mama

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 162 osoby
15 124 zł (71,12%)
Brakuje jeszcze 6 141 zł
Wesprzyj Wesprzyj