Z SERCEM DLA SENIORA

Lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy
organizator skarbonki

AKCJA ‘Z SERCEM DLA SENIORA”

Od początku epidemii, Stowarzyszenie ruszyło z pomocą osobom wymagającym szczególnego wsparcia, czyli seniorom. Przywozimy Seniorom obiady, realizujemy recepty, robimy zakupy, załatwiamy sprawy urzędowe, organizujemy podstawowe AGD, balkoniki, konsultacje medyczne, książki i drobne przyjemności. Wśród zgłoszeń napotkaliśmy samotne osoby żyjące w ogromnym ubóstwie. Ciężko w to uwierzyć, ale są starsi ludzie, którzy nie posiadają podstawowych sprzętów domowych, żyją bez prądu i ciepłego, gotowanego posiłku, tygodniami nie wykupują recept lub dzielą dawki leków na połowę.

I co jest bardzo piękne - i my i Oni czujemy się dla siebie nawzajem ważni...

Jako Stowarzyszenie jesteśmy właściwie dla nich jedyną formą kontaktu w tej izolacji. Kościoły niedostępne, przychodnie też, a to było ich całe życie, więc do nas dzwonią.

Mamy taką panią, która ma 90 lat i wisi na telefonie, dopóki nie padnie jej bateria.

My w tym momencie nie wyobrażamy sobie, żeby powiedzieć im, że zabrakło nam pieniędzy i ta ciepła zupa nie będzie już do nich dojeżdżała"

Codziennie mamy nowe zgłoszenia prywatne i od instytucji…

Wszystkie działania prowadzone przez Stowarzyszenie na rzecz Podopiecznych były finansowane ze środków 1%  podatku. W obecnej chwili Stowarzyszenie nie ma środków finansowych i bardzo serdecznie prosimy o wsparcie i udostępnianie.

Dzięki Wam będziemy mogli pomagać  najbardziej potrzebującym żyć godnie.

 Dziękujemy, że pomagacie nam pomagać!

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 10 000 ZŁ
Wesprzyj