Pomoc dla osób starszych i samotnych

Fundacja biegowy.guru
organizator skarbonki

Łukasz Klimek

"Obyś żył w ciekawych czasach" - to stare chińskie przysłowie zdaje się być dziś dla nas wyzwaniem, które spędza wielu ludziom sen z powiek. Są pośród nas ludzie, dla których życie w czasach epidemii jest wyzwaniem ponad miarę. Są ludzie, dla których izolacja łączy się z głodem, brakiem dostępu do leków, utratą świadczeń i przywilejów. Mimo zagrożeń jakie sie z tym wiążą nie godzimy się z tym!
Co mogę dla Ciebie zrobić? Tymi słowami, witamy się przy każdym spotkaniu pod drzwiami z naszymi podopiecznymi. W tym prostym pytaniu zawiera się cała esencja naszej działalności. Jesteśmy po to żeby służyć pomocą potrzebującym. Cała uwaga podczas pandemii skupia się wokół ilości nowych zachorowań. W tej całej medialnej wrzawie łatwo przeoczyć pośrednie ofiary zaistniałej sytuacji, jakimi są osoby starsze narażone na ostry przebieg zachorowania na COVID 2019. Większość seniorów może liczyć na pomoc rodziny, MOPS i znajomych, jednak pozostaje cześć osób którymi nikt się nie interesuje. W obecnej sytuacji z pomocą spieszą Strażnicy Miejscy, pracownicy MOPS i Policja. Obserwując dynamikę zachorowań spodziewamy się, że te działania będą kroplą w morzu potrzeb. Nasze działania mają kojarzyć ze sobą osoby potrzebujące z chętnymi takiej pomocy udzielić. Równolegle staramy się pozyskać fundusze na zabezpieczenie naszych wolontariuszy a pośrednio naszych podopiecznych poprzez użycie środków ochrony osobistej takich jak – maski, kombinezony, rękawiczki, płyny dezynfekujące. Jeśli fundusze pozwolą będziemy kupować żywność dla tych osób, które nie mają środków do życia (tzw. "zawieszone obiady", lub zakupy dla osób, które poprzez odizolowanie straciły dostęp do pieniędzy).
Wiemy, że w obecnej sytuacji nikomu nie jest łatwo, ale prosimy o pomoc dla ludzi, którzy jej bezwzględnie potrzebują, a nieraz nawet nie mają odwagi lub czasu by o nią poprosić.
Tworzymy system informatyczny www.poddrzwi.info za pomocą którego będziemy koordynować pomoc. I Ty możesz być kogoś Aniołem Stróżem – wystarczy, że zostaniesz wolontariuszem lub wrzucisz grosz do skarbonki.

Dziękujemy za wsparcie!

PS.

Tak zadziałaliśmy kilka lat temu pomagając Szlachetnej Paczce ;)

W tym roku pomagaliśmy WOŚP organizując bieg

Fundacja jest też organizatorem Virtuti Militari Bieg Honoru

Wsparli

20 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

w

Świetna inicjatywa! To wymaga bardzo dużo pracy! POWODZENIA! - szczególnie trzymam kciuki, bo myślę, że przed nami nie 14 dni, a co najmniej CAŁY ROK walki...:(
5 zł

Anonimowa Pomagaczka

Świetna inicjatywa :) powodzenia!
20 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowa Pomagaczka

Trzymam kciuki!
Darowizny trafiają bezpośrednio do:
0,2%
100 zł Wsparło 6 osób CEL: 50 000 ZŁ