Hanna Pindych

Hanna Pindych, 3 latka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0205880
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Hanna Pindych, 3 latka

Wada serca HLHC, agenezja lewej nerki
Częstochowa, śląskie

O chorobie naszej córki wiedzieliśmy już w czasie ciąży, ale żadne z badań nie wykazało aż tak ciężkiej, śmiertelnej wady serca! Hania urodziła się 23 stycznia 2020 roku. Już 2 godziny po porodzie usłyszeliśmy, że nasze dziecko ma nie tylko dziurkę w serduszku i zwężenie cieśni aorty, ale że jej wada jest dużo poważniejsza. Hani lewa komora serca nie rozwinęła się w części centralnej i okołokoniuszkowej. Na dodatek jedyna nerka Hani miała wysokie wskaźniki niewydolności.

W drugiej dobie życia lekarze poinformowali nas, że w Hani przypadku jest możliwe jedynie leczenie paliatywne prowadzące do serca jednokomorowego. Czekaliśmy 3 tygodnie na pierwszy etap operacji, aż w końcu usłyszeliśmy, że lekarze jednak nie podejmą się operacji i dalszego leczenia naszego dziecka!

Hanna Pindych

Zaczęliśmy szukać pomocy w różnych ośrodkach na świecie, niestety wszystkie nam odmówiły, twierdząc, że dziecko w tym stanie nie przeżyje transportu lub, że operacje są wstrzymane ze względu na początek pandemii.

Od 2020 roku nasza córka przeszła 3 zabiegi cewnikowania serca, operację w głębokiej hipotermii i szereg innych badań. Szpital w Bostonie zdecydował się operować Hanię, uruchomiliśmy zbiórkę na siepomaga.pl, żeby zebrać ogromną kwotę potrzebną na operację. Po kilku miesiącach zbiórki los się do nas uśmiechnął - zdarzyło się niemożliwe - dostaliśmy decyzję z NFZ, że operacja będzie refundowana. Zebrane środki zabezpieczą koszty przelotów i pobytu. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi!

Dziękujemy Wam! Każdego dnia dawaliście nam siłę i wiarę! Do końca życia będziemy Wam wdzięczni za to, co zrobiliście dla naszej rodziny, że daliście szansę Hani na życie i normalne dzieciństwo! Wszelkie środki ze zbiórki będą przeznaczone na leczenie naszej Hani.

Rodzice Hani

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0205880
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki