❗️Umiera dziecko – serce i płuca Miłoszka są w tragicznym stanie! Ratunek kosztuje fortunę!

Miłoszek Małysa
Cel zbiórki:

Operacja serca w klinice w Barcelonie

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Miłoszek Małysa, 14 miesięcy
Cieszyn / Radomsko, śląskie
Wada serca - TAPVC - całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych, nadciśnienie płucne
Rozpoczęcie: 7 Maja 2021
Zakończenie: 26 Sierpnia 2021

Rezultat zbiórki

Luty 2022:

Niestety nie mamy dobrych informacji. Kilka miesięcy po operacji serca stan Miłoszka znowu gwałtownie się pogorszył! Nadciśnienie płucne powróciło, doszło do zwężenia dwóch żył, w prawym płucu pojawiła się woda. Wyniki echa były bardzo złe! Musieliśmy jak najszybciej wrócić do szpitala w Barcelonie, w którym Miłoszek był operowany. Planowane było wykonanie cewnikowania. Niestety – wiadomości, które otrzymaliśmy są tragiczne.

Wracamy do domu do Polski, gdy tylko zwolni się wolny lot... Miłoszek będzie pod opieką hospicjum domowego. Otrzymał leki. Następnie morfinę. Możliwości już się skończyły... Cewnikowani też nie jest już możliwe... (...) Stan Miłoszka pogarsza się z godziny na godzinę. 

Miłoszek Małysa

Miłoszek Małysa

Prosimy o modlitwę w intencji Miłoszka.

Informacje pochodzą z grupy Miłoszka na Facebooku: Armia Miłka Pomaga

___________________________________________________

Październik 2021:

Kochani, na początku października Miłoszek przeszedł operację serduszka w szpitalu w Barcelonie!

Operacja trwała około 4,5 godziny, lekarze bardzo szybko zlokalizowali problem w serduszku i bardzo szybko to naprawili! Na szczęście obeszło się bez komplikacji. Miłoszek szybko miał usuniętą sondę oraz został odłączony od respiratora i oddychał samodzielnie. Co prawda miał przetaczaną krew ze względu na lekką anemię, ale na szczęście nie było to nic poważnego. 

Dziękujemy, że byliście i cały czas jesteście z nami. Mamy nadzieję, że to piękny początek nowego życia Miłoszka!

Miłoszek Małysa

_________________

*Niewykorzystane środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Miłosza.

Opis zbiórki

Trwa rozpaczliwa walka o życie! Stan Miłoszka drastycznie się pogorszył – jego serce przestaje być wydolne. W każdej chwili może się zatrzymać... Szpitale w Europie odmówiły kwalifikacji do operacji. Została ostatnia nadzieja – klinika w Stanford w USA! Przeczytaj dramatyczny apel rodziców chłopca:

W czwartym tygodniu życia u Miłka wykryto bardzo poważną i rzadką wadę serca! Pierwszą operację synek powinien przejść najpóźniej w pierwszym tygodniu życia. Do szpitala trafiliśmy w ostatnim momencie, kiedy miał już bardzo małe szanse na przeżycie… Wygrał, ale doszło do powikłań oraz zostały wykryte kolejne wady!

Miłoszek Małysa

Przez cztery tygodnie po urodzeniu Miłka żyliśmy w błogiej nieświadomości. Mieliśmy niemal pewność, że wszystko poszło dobrze, że mamy zdrowe dziecko, wymarzone i wyśnione...

Z czasem zaczęłam zauważać u Miłosza bardzo płytki oddech. Uspokajano nas, że to przejściowe… Niestety – którejś nocy synek przestał oddychać! Pogotowie zabrało go do szpitala, gdzie zdiagnozowano zapalenie płuc. Miłosz był intubowany, trafił pod respirator. Jego stan drastycznie się pogarszał. Kolejne badania wykazały, że to nie zapalenie płuc, a krytyczna wada serca – TAPVC, czyli całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych. 

Wada powinna być wykryta i zoperowana w pierwszym tygodniu życia. Gdyby tak się stało, Miłosz byłby dzisiaj zdrowym dzieckiem! Operacja późniejszym czasie była obarczona bardzo dużym ryzykiem, ale nie było innego wyjścia. Kiedy lekarze zabierali nasze kilkutygodniowe dziecko na blok operacyjny, pękały nam serca. Nie wiedzieliśmy, w jakim stanie stamtąd wróci i czy w ogóle wróci… 

Miłoszek Małysa

Mimo złych rokowań Miłoszek przeżył! Miesiąc później konieczny był zabieg cewnikowania serca, po którym okazało się, że wystąpiły powikłania pooperacyjne oraz wykryto kolejną wadę – nadciśnienie płucne, którego nie da się wyleczyć! Grunt znowu osunął nam się spod stóp... Tylko przeszczep serca i płuc w przyszłości daje szanse na normalne życie! Obecnie Miłoszek jest jeszcze zbyt mały na taką operację. Poza tym nie ma tak małych organów do przeszczepu… Teraz musimy robić wszystko, by nasz synek żył i doczekał przeszczepu!

Niedawno dowiedzieliśmy się, że oprócz nadciśnienia płucnego, synek ma także nadciśnienie tętnicze, znaczne powiększenie prawego serca, poszerzenie żył wątrobowych, ubytek między komorami z przeciekiem! Jedno płuco zostało już nieodwracalnie wyniszczone...

Miłoszek Małysa

W Polsce odmówiono nam pomocy! Wada jest zbyt skomplikowana… Skonsultowaliśmy przypadek Miłoszka w klinice w Belgii i tam dano nam szansę. Obecnie wysyłamy tam wszystkie bieżące wyniki badań i czekamy na kwalifikację i kosztorys. Wiemy już jednak, że będzie to koszt minimum kilkuset tysięcy złotych!

Mimo tego, że każda kolejna operacja to duże ryzyko, musimy ryzykować! Musimy walczyć, bo bez tego Miłoszek nie doczeka przeszczepu serca i płuc w przyszłości! Prosimy Was o pomoc – to nasza jedyna nadzieja, by ratować życie synka!

Rodzice Miłosza

Miłoszek Małysa

➡️ Waleczny Miłek Licytacje

Media o Miłoszku:

TVP3 Łódź: Mały Miłoszek walczy o życie

Miłoszek Małysa

Dziennik Bałtycki: Maria Andrejczyk wystawiła srebrny medal na licytację dla Miłoszka z Radomska

Miłoszek Małysa

Miłoszek Małysa

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki