PILNE: potrzebuje Cię, aby małe serduszko bić nie przestało ! PODAJ D...

Restitue Przemm Mikolaj
organizator skarbonki

PILNE: Aby małe serduszko bić nie przestało... Podaj Dalej!

UWAGA: Zbiórka główna dla Alicji zakończyła się sukcesem, jednakże jak to często bywa w przypadkach leczenia chorych serduszek, pojawiły się dodatkowe nieprzewidziane koszty obecnego leczenia. Nikt nie wie jaka będzie dokładna suma, a szpital nie może wystawić rachunku, bo leczenie wciąż trwa. Dlatego pomimo stuprocentowego zakończenia zbiórki głównej, nasza skarbonka będzie wciąż aktywna, i wciąż będzie można pomóc rodzinie Alicji pokryć te nieprzewidziane wydatki.

Potrzebujemy Ciebie, aby małe serduszko bić nie przestało .Prosimy przekaż dalej !

Imię: Alicja
Diagnoza: Wrodzona wada serca - HRHS
Nasz cel: Operacja Serca - III etap korekcji wady (pokrycie kosztów leczenia)
Termin: JUŻ!

Proszę przeczytaj poniższy opis, tylko tak zrozumiesz dlaczego jesteś bardzo ważną osobą dla Alicji.

-

Prawie 2-letnia dziś Alicja przyszła na świat 11 marca 2014 roku o godzinie 21:14, ale walka o jej życie zaczęła się, kiedy była jeszcze w brzuszku mamy.

Alunia przyszła na świat w niemieckiej klinice. Przez pierwsze trzy doby jej życia czuwał nad nią jej dzielny, szczęśliwy i dumny tata, który zapominając o swoich potrzebach, czuwał nad nią niczym anioł stróż, bojąc się o to, by szczęście którym został obdarowany przez Boga nie pękło, jak bańka mydlana. Przez dwa latka swojego życia, nasza mała kruszynka przeszła dwie poważne operacje serduszka.

Pierwsza odbyła się 23 marca 2014 roku, w 14 dobie życia, w tamtym czasie na jej maleńkim sercu przeprowadzono zabieg, którego celem było zmniejszenie ciśnienia w płucach kruszynki. Mimo opisanych wcześniej trudności pierwsza operacja pozwoliła na to, by dziewczynka w miarę spokojnie przeżyła kolejne pół roku swojego maleńkiego życia.

We wrześniu 2015 Alicja przeszła drugą operację serduszka, dzięki której rodzice zyskali kolejne półtora roku życia dla swojej kruszynki. W tym czasie w życiu Ali wydarzyło się wiele dobrych rzeczy. Dziewczynka wypowiedziała swoje pierwsze słowa, zaczęła chodzić i dokazywać jak jej zdrowi rówieśnicy. Ala jak każda mała księżniczka ma swoje humory i własne zdanie. Lubi też bawić się lalkami. Wtedy udaje, że jest ich mamą. Poza zajęciami typowymi dla małej kobietki Ala przepada za książeczkami. Najbardziej lubi tę o biedronce.

Od dnia drugiej operacji dni mijały bardzo szybko. Każdy z nich był inny od tego, który minął, bo wraz ze wschodem słońca w życiu naszej córeczki działo się coś wyjątkowego. Dziewczynka świętowała już swoje pierwsze urodziny i z każdą, kolejną zmianą daty w kalendarzu nasze szczęście staje się coraz bardziej dorosłe. Niestety wraz z tymi zmianami jej małe serduszko coraz częściej daje o sobie znać, przypominając nam o tym, o czym my jako rodzice najchętniej chcielibyśmy zapomnieć.

wesprzyj teraz

Pomóż uratować naszą małą gwiazdeczkę, z całego maleńkiego serca proszę UDOSTĘPNIJ ! Podaj dalej swoim znajomym, błagam!

-

Problemy z jej maleńkim serduszkiem widać w postaci sinych ust, paluszków, zimnych rączek i stópek. Wymienione objawy z każdą chwilą przypominają nam o tym, że dany Ali czas się kończy i pora myśleć o kolejnej operacji. Bez niej nasz skarb nie ma szans na normalne życie.

Nasza mała królewna męczy się już nawet podczas chodzenia, więc my jako rodzice musimy wymyślać dla niej interesujące zajęcia po to by jak najdłużej trwała w jednym miejscu. Jeśli córeczka na swój dziecięcy sposób staje się nieposłuszna, wtedy kłopoty z jej sercem znów dają o sobie znać.

-

Usta dzielnej wojowniczki stają się sine, a oddech płytki i szybki. :(

-

Poznaliśmy wstępny termin trzeciej i miejmy nadzieję, że już ostatniej operacji, która pozwoli nam zapomnieć o koszmarze goszczącym w naszej rodzinie od 2 lat. Tym razem operacja ma zostać przeprowadzona 16 czerwca 2016 r. Ten miesiąc jest dla nas szczególny, bo wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy bicie serca naszej córeczki.

-

Jeszcze kilkanaście dni temu nic nie zapowiadało tragedii, która rozegrała się na przestrzeni kilku ostatnich dni. 8 lutego 2016 roku nasza bohaterka po raz kolejny trafiła do szpitala z objawami częstoskurczu serca. W tym dniu nic nie było pewne na to, czy dziewczynka będzie żyła.

Czuwający nad Alą personel medyczny mówił o zagrożeniu życia.

W takim zawieszeniu rodzina Ali trwała do 12 lutego. Niestety ten dzień również nie był dla dziewczynki szczęśliwy, ponieważ jej serduszko było już na tyle zmęczone, że nie podjęło właściwej pracy nawet przy wspomaganiu farmakologicznym. Tamtego dnia lekarze podjęli decyzję o kardiowersji, która miała wyregulować pracę serca dziewczynki.

Polscy lekarze pozostają w stałym kontakcie z zespołem prof. Edwarda Malca, który podjął decyzję o przewiezieniu małej pacjentki do niemieckiej kliniki w momencie, gdy jej stan na to pozwoli.

Obecnie jedyne, co możemy zrobić to modlić się o to, by Dobry Bóg dał Ali siłę do podjęcia ostatniej walki o swoje życie. Ja mam też nadzieję, że po burzy, która nastąpiła ostatnio w życiu Ali teraz na stworzonym dla niej kawałku nieba zaświeci słoneczko, a jego promienie zostaną podarowane dziewczynce przez otwartość, dobroć i serca dobrych ludzi, którzy pomogą rodzicom Ali zebrać pieniądze na kolejny zabieg. Część kwoty już udało się uzbierać, ale to kropla w morzu potrzeb. Pomóżcie nam powiększyć ją na tyle, by udało się zebrać tę część sumy, której wciąż brakuje.

wesprzyj teraz

Pomóż uratować naszą małą gwiazdeczkę, z całego maleńkiego serca Proszę nie pozwól, aby małe serduszko bić przestało !!! UDOSTĘPNIJ ,przekaż dalej !!! Biciem małego serduszka dziękujemy !!!

Wsparli

10 zł

Wpłata anonimowa

30 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

Sofijka - książeczki do odkrywania czytania

Droga Alicjo - życzymy zdrówka. Trzymaj się ciepło!
10 zł

Wpłata anonimowa

Trzymamy kciuki
10 zł

Wpłata anonimowa

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
50%
5 068 zł Wsparło 46 osób CEL: 10 000 ZŁ